امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26311
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 156
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که یک گشتی اسرائیلی روز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که یک گشتی اسرائیلی روز گذشته (سه‌شنبه) با یک گروه مسلح سوری در جنوب بلندی‌های اشغالی جولان درگیر شد.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی با اشاره به اینکه این درگیری تلفاتی به دنبال نداشته است، توضیح داد که نظامیان اسرائیلی به شلیک آتش از بلندی‌های جولان پاسخ دادند.

منابع صهیونیستی اظهار می‌کنند که به احتمال بسیار این شلیک‌ها از سوی گروه‌های مسلح صورت گرفته است.

این درحالی است که روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» در پایگاه اینترنتی خود به این نکته اشاره کرد که یکی از یگان‌های ارتش اسرائیل در حال گشت‌زنی‌های معمول خود در منطقه بود که با افراد مظنونی در یکی از نقاط جنوبی بلندی‌های جولان مواجه شد.

این روزنامه صهیونیستی می‌افزاید: به نظر می‌رسد که آنها عناصری از گروه‌های مسلح سوری بودند و همان‌ها بودند که اقدام به گشودن آتش به سمت یگان گشت زنی ارتش اسرائیل کردند.

منطقه هم جوار خط آتش بس بین سوریه و سرزمین‌های اشغالی شاهد درگیری‌های پراکنده‌ای میان عناصر وابسته به گروه‌های مسلح در سوریه با نظامیان رژیم صهیونیستی بوده است.

همچنین ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که روز گذشته چندین قبضه خمپاره در جریان درگیری نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح در بلندی‌های جولان سوریه به منطقه تحت تصرف اسرائیل اصابت کرد، بدون اینکه تلفات جانی به دنبال داشته باشد.

از سوی دیگر نماینده رژیم صهیونیستی در شورای امنیت سازمان ملل خواستار محکومیت سوریه به خاطر نقض آتش بس امضا شده در سال 1974 میان سوریه و اسرائیل شد.

رژیم صهیونیستی از سال 1967 تاکنون اکثر مناطق بلندی‌های جولان سوریه را به مساحت 1200 کیلومتر مربع به اشغال خود درآورده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار