امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26322
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 67
بهزاد ابتهاج مشاور حقوقی سازمان سینمایی درباره پلمب خانه سینما که در روز گذشته انجام شده است توضیح داد: تنها اساسنامه مصوب در شورای فرهنگ عمومی ...

بهزاد ابتهاج مشاور حقوقی سازمان سینمایی درباره پلمب خانه سینما که در روز گذشته انجام شده است توضیح داد: تنها اساسنامه مصوب در شورای فرهنگ عمومی اساسنامه سال 66 خانه سینما  است. براساس این اساسنامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این نتیجه می‌رسد که براساس ماده مندرج در این اساسنامه می تواند براساس اختیاراتش عمل کند و  پلمب خانه سینما انجام می‌شود.

وی در ادامه توضیح داد: طبق دستور رئیس جمهور خانه سینما باید از طریق مجاری قانونی و براساس اساسنامه اصلاح شده بازگشایی می‌شد. صنوف قانونی مجمع عمومی را تشکیل و هیئت مدیره خود را انتخاب کردند با توجه به درخواست هیئت مدیره قانونی در روند بازگشایی خانه سینما، درخواست داشتند که ساختمان در اختیارشان قرار گیرد. وزیر هم تصمیم می گیرند به حراست ارشاد این مطلب را ابلاغ نمایند.

ابتهاج در ادامه توضیح داد: حراست ارشاد به محل مراجعه می کنند و تنها برای این که از تعرض به اموال موجود در خانه جلوگیری شود، در خانه سینما را پلمب حراست می زنند.

وی درپاسخ به این سؤال که ارشاد نمی تواند اماکن را پلمب کنند گفت: پلمب به معنای خاص توسط قوه قضاییه انجام می شود.  حراست  ارشاد خانه سینما را پلمب کرده تا جلوی هر گونه  تعرضی گرفته شود.

انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها