امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۵:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26325
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۱
تعداد بازدید: 41
 به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از پلدختر، در حالی که چند ماه از آغاز برداشت محصولات کشاورزی از قبیل گندم و جو ...

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از پلدختر، در حالی که چند ماه از آغاز برداشت محصولات کشاورزی از قبیل گندم و جو می‌گذرد، متاسفانه کشاورزان زحمتکش پلدختری با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستند.

یکی از این مشکلات نبود دستگاه برداشت کمباین است، هرچند در گزارش دو هفته قبل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس این مشکل را به گوش مسئولان مربوطه رساند، اما هنوز مشکل پابرجاست و صدها هکتار از محصولات کشاورزی پلدختر روی زمین مانده است.

با این وجود اقدامات متولیان امور برای کمک به کشاورزان انسان را ناخداگاه به یاد خنده بازار می‌اندازد؟!

درحالی صدای کشاورزان به گوش نمی‌رسد که مسئولان مربوطه با رها کردن وظیفه خود صدها کیلومتر برای بدرقه یک مسئول از دفترکار خود خارج می‌شوند، اما برای پیگیری و حل مشکل کشاورزان حاظرنیستند یک قدم بردارند.

برخی از کشاورزان پلدختر با بیان اینکه برای حل مشکل خود حاضر هستند، کرایه حمل دستگاه کمباین را تقبل و چند برابر قیمت مصوب نرخ به کمباین‌داران هم بپردازند.

جمعی از این کشاورزان در گفت‌وگو با فارس اعلام کردند که دیگر امیدی برای برداشت محصولات خود ندارند، یا باید برای جمع‌آوری محصولات به عقب بازگشته و از داس استفاده کنند که این اقدام تا ماه‌ها به طول می‌انجامد، یا راحل آسانتری برگزینند و آن آتش زدن محصولات است که هم خیال خود و  جهادکشاورزی را راحت کنند؟!

قابل توجه خنده بازار کشاورزی، داس یکی از ابزارآلات دستی کشاورزی است که از دسته‌ای معمولاً چوبی و تیغه‌ای آهنی به شکل قوس تشکیل شده‌است که این قوس می‌تواند نیم‌دایره‌ای و یا بیشتر باشد.

بخش داخلی این تیغه تیز و برنده ‌است و کشاورز از آن برای دروی محصولاتی همچون گندم و جو و یا علف و یونجه استفاده می‌کند.

گزارش از عباس جودکی

انتهای پیام/85009/ر30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها