امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 19
۲۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26337
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه گاردین، کمیته‌ای متشکل از نمایندگان پارلمان بریتانیا روز چهارشنبه اعلام کرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه گاردین، کمیته‌ای متشکل از نمایندگان پارلمان بریتانیا روز چهارشنبه اعلام کرد دولت مجوز صدور تسلیحات و تجهیزات نظامی به کشورهایی را صادر کرده است که وضعیت حقوق بشر مناسبی ندارند.

این کمیته بین حزبی تعداد این مجوزها را 3هزار مورد و ارزش تقریبی آن‌ها را بیش از 12 میلیارد پوند برآورد کرده است. این مجوزها اجازه صدور تسلیحات به 27 کشوری را که وزارت خارجه وضعیت حقوق بشر در آن‌ها را «نگران‌کننده» توصیف کرده، داده‌اند.

کمیته پارلمانی کنترل صادرات نظامی در گزارش سالانه خود از اسرائیل، عربستان، چین و زیمباوه به عنوان اصلی‌ترین مقاصد صادرات تجهیزات نظامی انگلیس نام برده است.

سر «جان استنلی» وزیر دفاع سابق بریتانیا و رئیس این کمیته است که می‌گوید گزارش اخیر نشانگر تناقض آشکار صادرات تسلیحاتی دولت و سیاست‌های حقوق بشری انگلیس است.

استنلی دولت را به «هوشیاری» بیشتر در قبال شاخصه‌های حقوق بشری در حین صدور مجوزهای ارسال سلاح، فراخوانده است.

فقط 400 مورد از این مجوزها مربوط به صادرات تجهیزات نظامی مختلف به اسرائیل و اراضی اشغالی فلسطینی‌ها به ارزش 8 میلیارد پوند است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار