امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۸:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26338
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام مسئول ارشد فلسطینی با اشاره به پیشرفت در مذاکرات «جان کری» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام مسئول ارشد فلسطینی با اشاره به پیشرفت در مذاکرات «جان کری» با دو طرف فلسطینی و اسرائیل، اعلام کرد که کری پیش از ترک منطقه، ازسرگیری روند سازش را اعلام خواهد کرد.

وی که خواست نامش فاش نشود، گفت که وزیر خارجه آمریکا مصمم است تا پیش از ترک منطقه در روز جمعه، ازسرگیری مذاکرات سازش را اعلام نماید.

این مقام فلسطینی بر حصول پیشرفت در دیدارهای کری با دو طرف فلسطینی و اسرائیلی بویژه در نشست دیشب با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان در امان پایتخت اردن تاکید کرد.

کری دیشب در امان با «محمود عباس» دیدار کرد و قرار است امروز چهارشنبه نیز با ملک عبدالله دوم پادشاه اردن و وزرای خارجه 11 کشور عربی نماینده کمیته پیگیری طرح صلح عربی دیدار نماید.

در همین رابطه «زیاد العسلی» رئیس کارگروه فلسطینی گفت که کری سعی دارد مذاکرات سازش را بر اساس اصل «مشوق‌های اعلام نشده» بین دو طرف فلسطینی و اسرائیلی آغاز نماید و بر خلاف «جرج میچل» فرستاده سابق آمریکا، کری سعی دارد اسرائیل را تحت فشار قرار دارد و مذاکرات را در برابر قرار دادن پیش‌شرط‌ها مصون دارد.

بر اساس این گزارش مشوق‌های کری به طرف فلسطینی شامل طرح‌های اقتصادی و طرح‌هایی در جهت بهبود اوضاع در کرانه باختری، آزادی تعدادی از اسرا و جلوگیری از فعالیت‌های شهرک‌سازی بدون اعلام آن است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها