امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26340
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «اسرائیل هیوم»، اتحادیه اروپا تمایلی برای قرار دادن حزب‌الله لبنان در فهرست گروه‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «اسرائیل هیوم»، اتحادیه اروپا تمایلی برای قرار دادن حزب‌الله لبنان در فهرست گروه‌های تروریستی ندارد.

ارزیابی ‌وزارت خارجه (اسرائیل) نشان می‌دهد که در مرحله کنونی در میان کشورهای اتحادیه اروپا اتفاق‌نظر درباره قرار دادن حزب‌الله در فهرست‌گروه‌های تروریستی وجود ندارد.

این موضوع با توجه به رویکرد اتحادیه اروپا در زمینه آینده همکاری این اتحادیه با اسرائیل و با در نظر گرفتن تحریم‌شهرک‌هایی که در سرزمین اشغالی ساخته شده‌اند، نگرانی اسرائیل را تشدید کرده است.

2 روز پیش روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» به نقل از منابعی در وزارت خارجه اسرائیل مدعی شده بود که این اتحادیه در نشست هفته آینده وزرای خارجه کشورهای عضو، حزب‌الله لبنان را در لیست گروه‌های تروریستی خود قرار می‌دهد و این تصمیم قرار است با وجود مخالفت برخی کشورهای عضو، اتخاذ شود.

اسرائیل چندی پیش پس از حادثه انفجار اتوبوس اسرائیلی‌ها در شهر «بورگاس» بلغارستان فشار زیادی را به اتحادیه اروپا آورده تا بتواند این اتحادیه را مجبور به قرار دادن نام حزب‌الله در لیست گروه‌های تروریستی کند. اسرائیلی‌ها با همراهی مقامات بلغار حزب‌الله را به دست داشتن در انفجار بورگاس متهم کرده و آن را دلیلی برای تروریست نامیدن حزب‌الله قرار داده‌اند.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار