امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۲۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26344
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، کره شمالی و کره جنوبی در چهارمین دور از مذاکرات خود برای بازگشایی مجموعه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، کره شمالی و کره جنوبی در چهارمین دور از مذاکرات خود برای بازگشایی مجموعه صنعتی کائه سونگ هم به نتیجه قابل توجهی دست نیافتند.

براساس این گزارش، هیات‌های سه نفر هر دو طرف امروز چهارشنبه پشت میز مذاکره نشستند اما این دور از مذاکرات هم بدون توافق پایان یافت.

سئول و پیونگ در مذاکرات امروز تنها برای برگزاری دور پنجم در روز 22 جولای به توافق دست یافتند.

«کیم کی وونگ» رئیس هیات مذاکره کننده کره کره جنوبی بعد از پایان مذاکرات گفت: ما خواستار امضای موافقتنامه‌ای الزام آور مبنی بر عدم بازگشت به حالت قبلی شدیم، اما طرف مقابل نتوانست پاسخی مناسب ارائه کند.

کیم افزود: شکاف‌های زیادی در دیدگاه‌های دو طرف در زمینه تضمینهای لازم برای عادی سازی درباره مجموعه صنعتی مشترک مرزی وجود دارد.

مذاکرات قبلی سئول و پیونگ یانگ از دست یافتن به یک توافق رسمی به منظور عادی سازی روابط تجاری و بازگشایی کائه سونگ بازماندند.

در دور سوم مذاکرات که روز دوشنبه گذشته برگزار شد دو طرف طرح‌های خود را ارائه کردند اما موفق نشدند قراردادی در این زمینه امضا کنند.

کره شمالی و کره جنوبی در سه دور مذاکرات قبلی توافق کردند که این مجموعه صنعتی باید حفظ شود و همچنین توسعه یابد. دو طرف همچنین توافق کردند که مجموعه صنعتی کائه سونگ من بعد نباید به هیچ وجه تعطیل یا تعلیق شود.

مجموعه صنعتی مشترک کائه سونگ در داخل خاک کره شمالی قرار دارد و نماد همکاری مشترک میان دو کره است که از زمان افزایش تنش در شبه جزیره کره طی ماه‌های اخیر کاملا تعطیل شده است و نزدیک به 55 هزار کارگر آن که اغلب از کره شمالی هستند بیکار شدند.

کره شمالی در ماه آوریل این مجموعه صنعتی را تعطیل کرد و مانع از ورود کارگران کره جنوبی به خاک خود شد. 123 شرکت از کره جنوبی در این مجموعه صنعتی مرزی مشغول فعالیت‌های اقتصادی و تجاری هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها