امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26353
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی،عبدالرضا مصری رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ونزوئلا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی،عبدالرضا مصری رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ونزوئلا در مجلس شورای اسلامی در دیدار با آمنوتپ سامبرانو سفیر ونزوئلا در تهران که ظهر امروز چهارشنبه صورت گرفت با اشاره به نقش مهم و سازنده گروه‌های دوستی پارلمانی در تحکیم روابط دوستانه میان کشورها اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی و اعضای گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران ونزوئلا آمادگی کامل برای گسترش و توسعه روابط متقابل با پارلمان ونزوئلا در راستای منافع دو ملت را دارند.

وی شناخت ظرفیت‌ها، استفاده از تجربیات مثبت طرفین و انتقال متقابل دستاوردهای علمی و فناوری دو کشور را به عنوان عوامل مهمی در توسعه همکاری‌های دو کشور برشمرد و افزود: حذف موانع همکاری‌ها و تمرکز بر نقاط قوت طرفین نقش به سزایی در ارتقاء سطح مراودات دوستانه دو کشور در همه عرصه‌ها خواهد داشت.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن اشاره به بی‌تأثیر بودن تحریم‌های ظالمانه برخی از قدرت‌های جهانی علیه دو کشور ایران و ونزوئلا خاطرنشان کرد: همکاری‌های مشترک اقتصادی و تجاری دو کشور می‌تواند منافع دو ملت را تأمین و جایگاه دو کشور را در مناسبات جهانی ارتقاء بخشد.

آمنوتپ سامبرانو سفیر ونزوئلا در تهران نیز در این دیدار با اشاره به روابط دوستانه موجود میان دو کشور گفت: کشور ونزوئلا از تقویت روابط خود در همه عرصه‌های اقتصادی، صنعتی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌کند و پارلمان‌های دو کشور می‌توانند در تسهیل این روابط نقش ارزنده‌ای ایفا کنند.

وی با اشاره به روند رو به رشد روابط دو کشور افزود: دستاوردهای علمی و صنعتی ایران و ونزوئلا، منابع عظیم طبیعی دو کشور و تجربیات ارزنده طرفین در عرصه‌های مختلف عوامل مهمی در رشد روابط دوجانبه و حرکت در مسیر ثبات و پیشرفت هستند.

آمنوتپ سامبرانو در پایان انتخابات اخیر ریاست جمهوری برگزار شده در کشورمان را که با حضور پرشور مردم برگزار شد در جهان بی‌نظیر توصیف کرد و از ایران به عنوان کشوری با ثبات و دارای قدرت سیاسی بالا یاد کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها