امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26355
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۴
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس،‌ سردار منتظر المهدی، معاون اجتماعی نیروی انتظامی، در جمع گروهی از نمازگزاران مسجد صاحب الزمان تهران در سخنانی کوتاه از ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس،‌ سردار منتظر المهدی، معاون اجتماعی نیروی انتظامی، در جمع گروهی از نمازگزاران مسجد صاحب الزمان تهران در سخنانی کوتاه از شهروندان کشور خواست تا همانند سال‌های پیش از ماه پر فیض و برکت رمضان به عنوان فرصتی جهت افزایش امنیت و آرامش درونی استفاده نمایند.

سردار منتظر المهدی گفت: هر ساله در ماه مبارک رمضان به صورت معناداری از نرخ انواع جرائم و کجروی‌های اجتماعی کاسته می‌شود و بر میزان احساس امنیت عمومی افزوده می‌شود مطمئنا این از برکات معنوی این ماه ضیافت الهی است که حتی افراد مستعد کجروی و انحراف نیز برای مدتی به صراط مستقیم باز می‌گردند و از هنجار شکنی و قانون گریزی می‌پرهیزند.

معاون اجتماعی ناجا اضافه کرد: حتی در این ماه مبارک از میزان تخلفات رانندگی کاسته می‌شود و اغلب شهروندان عزیز ما قوانین راهنمایی و رانندگی را مراعات می‌کنند.

وی علت اصلی کاهش رفتارهای خلاف رانندگی در ماه رمضان را «تلاش برای دوری از گناه» ذکر نمود و اذعان داشت: شهروندان عزیز ما می‌دانند که نقص قوانین رانندگی در یک کشور دینی و اسلامی «خلاف شرع» است و لاجرم نوعی گناه و تقصیر تلقی می‌شود. به همین سبب، آنان در این ماه بیش از گذشته مراقب هستند تا با آلوده شدن به گناه و خطا ثواب بیکران روزه خود را تقلیل ندهند.

همچنین سردار منتظر المهدی از مومنان روزه‌دار خواست بیایید همه ما کمک کنیم تا پس از ماه مبارک نیز رفتارهای هنجارمند و کنش‌های مطلوب شهروندان نیز ادامه یابد و جامعه ما بیش از پیش پاک و عاری از خطا و گناه و کجروی شود.

وی در پایان سخنان خود پیش‌بینی کرد که در ماه مبارک رمضان امسال میزان وقوع رفتارهای خلاف، کجروی و رفتارهای ناهنجاری نظیر تظاهر به روزه‌خواری، بیش از سال‌های گذشته کاهش یابد.

معاون اجتماعی ناجا یادآور شد: البته، امسال نیز، همانند سنوات پیش پلیس به درخواست شهروندان مومن و محترم، مانع از بروز رفتارهای کجروانه می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها