امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26357
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۵
تعداد بازدید: 43
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، شورای امنیت سازمان ملل متحد سه شنبه شب با انتشار بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی نسبت به خشونت علیه غیر نظامیان و ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، شورای امنیت سازمان ملل متحد سه شنبه شب با انتشار بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی نسبت به خشونت علیه غیر نظامیان و فعالیت‌های تروریستی در منطقه ساحل از کشورهای منطقه خواست توسعه و ثبات را در شرق آفریقا تضمین کنند.

در این بیانیه آمده است: شورای امنیت همچنین فعالیت گروه‌های تروریستی در منطقه ساحل از جمله فعالیت القاعده در مغرب عربی و گروه وحدت و جهاد در غرب آفریقا را به شدت محکوم می‌کند.

شورای امنیت ادامه داد: درگیری‌های مسلحانه، قاچاق سلاح و مواد مخدر و دیگر جرایم سازمان یافته در منطقه ساحل عمیقا نگران کننده است.

شورای امنیت همچنین بر اهمیت تبادل اطلاعات و همکاری سازمان ملل با مجمع جهانی مبارزه با تروریسم، اتحادیه آفریقا و دیگر سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی تاکید کرد.

در این بیانیه از کشورهای منطقه ساحل و حوزه مغرب عربی خواسته شده است که برای مبارزه با تروریسم و جنایات سازمان یافته و قاچاق سلاح و مواد مخدر راه‌های مفیدتری در پیش گیرند.

شورای امنیت تقویت نهادهای ملی، توسعه اقتصادی و اجتماعی، رعایت حقوق بشر و حاکمیت قانون در کشورهای منطقه ساحل آفریقا را برای تضمین ثبات و توسعه این منطقه ضروری توصیف کرد.

کشورهای منطقه ساحل آفریقا شامل بورکینافاسو، کامرون، چاد، مالی، موریتانی، نیجر، سنگال، گامبیا و نیجریه با بحرانی‌های متعددی از جمله قحطی و کمبود شدید مواد غذایی، بی ثباتی سیاسی، خطر تروریسم و بروز فجایع و بلایای طبیعی روبه رو هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها