امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26368
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۵
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «ورلد تریبیون» در خبری اختصاصی نوشت که پلیس ترکیه در واکنش به ادامه تظاهرات علیه سیاست های دولت «رجب طیب ...

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «ورلد تریبیون» در خبری اختصاصی نوشت که پلیس ترکیه در واکنش به ادامه تظاهرات علیه سیاست های دولت «رجب طیب اردوغان»، دستور تعقیب و بازداشت سازمان دهندگان اعتراضات را صادر کرده است.

ورلد تریبیون با اشاره به اینکه پلیس ترکیه به دنبال رهبران تظاهرات ملی در این کشور است، نوشت که پلیس ترکیه در تاریخ 11 ژوئیه سال جاری میلادی به خانه های مظنونان به سازماندهی تظاهرات در شهرهای «بورسا»، «ازمیر» و «مانیسا» حمله کرده است.

یک مقام آگاه در این باره اعلام کرده است که: تلاشی در جریان است تا سران تظاهرات در ترکیه شناسایی و دستگیر شوند. ما در ابتدا تصور می کردیم که این تظاهرات به صورت محلی سازمان دهی می شوند اما در حال حاضر به نظر می رسد که این اعتراضات توسط نوعی فرمان ملی هدایت می شوند.

مقامات آگاه در این باره گفته اند که حداقل 15 نفر از مظنونان به سازمان دهی تظاهرات ضد دولتی در ترکیه در اواسط ژوئیه جاری توسط پلیس دستگیر شده اند و گفته می شود که این افراد بازداشت شده، شبکه ای ملی راه اندازی کرده اند که با رسانه های اجتماعی از جمله فیس بوک و توئیتر در ارتباط بوده است.

ورلد تریبیون در ادامه این خبر نوشت که نخست وزیر ترکیه از جامعه اطلاعاتی این کشور برای سرکوب جنبش اعتراضی جاری در ترکیه استفاده کرده است.

* کنترل اینترنت توسط پلیس ترکیه برای شناسایی طرح و سازمان دهندگان تظاهرات

مقامات مربوطه گفته اند که آژانس های اطلاعاتی ترکیه در حال نظارت بر رسانه های اجتماعی، پست های الکترونیک و اینترنت هستند تا از این طریق طرح های مربوط به برگزاری تظاهرات و همچنین سازمان دهندگان این اعتراضات را شناسایی کنند.

* دانشگاه‌ها؛ محل طراحی تظاهرات ضد دولتی در ترکیه

گفته می شود که بسیاری از تظاهرات ضد دولتی در ترکیه در دانشگاه های این کشور برنامه ریزی و طراحی می شوند و دولت آنکارا نیز دستور حمله به دانشگاه ها را صادر کرده است.

* استقرار نیروهای امنیت دولتی ترکیه در دانشگاه‌ها با هدف مهار تظاهرات

بر این اساس، اردوغان در سخنرانی تاریخ 12 ژوئیه خود اعلام کرده است که: ما در دانشگاه های دولتی نیروهای امنیتی دولتی را به جای نیروهای امنیت خصوصی مستقر خواهیم کرد.

بر اساس این خبر، اردوغان همچنین از قانونی جدید برای خنثی کردن نیروهای ضد دولتی بهره گرفته است؛ لایحه ای جدید که اتحادیه هایی را که از تظاهرات علیه نخست وزیر ترکیه حمایت می کنند، هدف می گیرد.

تظاهرات ضد دولتی در ترکیه در اعتراض به طرح های نوسازی و سیاست های دولت اردوغان همچنان ادامه دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار