امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26373
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 127
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس روز گذشته طی مراسمی از لوح فشرده تلاوت ترتیل با صدای «محمد‌حسین ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس روز گذشته طی مراسمی از لوح فشرده تلاوت ترتیل با صدای «محمد‌حسین سعیدیان» و «محمد‌حسین سبز‌علی» با حضور «محمد‌حسین صوفی» معاون صدای جمهوری اسلامی ایران، حجت‌الا‌سلام «حمید محمدی» معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و «محمد‌حسین محمد‌زاده» مدیر رادیو قرآن رونمایی شد.

آمادگی رادیو قرآن برای ضبط ترتیل همه اساتید تلاوت قرآن

در این مراسم محمد‌زاده مدیر رادیو قرآن طی سخنانی با اشاره به 30 سالگی رادیو قرآن گفت: در آستانه 30 سالگی رادیو قرآن دو اثر ماندگار از اساتید تراز اول تلاوت را تهیه کردیم تا شنوندگان در ماه مبارک رمضان از این تلاوت‌ها بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه تلاوت ترتیل مانند تلاوت تحقیق از پیچیدگی‌های خاصی برخوردار است، گفت: ترتیل در تلاوت از جایگاه خاصی برخوردار است و قرآن کریم به ما دستور داده تا قرآن را با ترتیل بخوانیم.

محمدزاده از آمادگی رادیو قرآن برای ضبط تلاوت همه اساتید تراز اول تلاوت کشور خبر داد.

هنر قرآن اثر بیشتری از معارف قرآن دارد

در ادامه حجت‌الاسلام «حمید محمدی» معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد با اشاره به سابقه این دو استاد تلاوت گفت: این اثر یک کار فاخر و سنگین است زیرا دو استاد با پیشینه‌های 30 و 40 ساله در زمینه تلاوت آن را اجرا کرده‌اند.

وی با اشاره به گیرایی هنر قرآن کریم گفت: هنر قرآن اثر بیشتری از معارف قرآن دارد و پیش از اینکه معارف قرآن عقل‌ها را هدایت کند، هنر قرآن قلب‌ها را تسخیر می‌کند.

محمدی این دو تلاوت را تجلی قول میسر قرآن دانست و گفت: مظهر جمالی قرآن در این دو تلاوت متجلی است و این دو تلاوت تجلی قول میسر قرآن است و این بزرگواران تجسم خلق قرآنی هستند.

رادیو وظیفه خود می‌داند در راستای تشویق قاریان قرآن گام بردارد

معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد با اشاره به نقش رادیو قرآن در تولید آثار فاخر قرآنی گفت: مبدأ بسیاری از تلاوت‌های قرآن رادیو قرآن است و این امر سبب شده مقام معظم رهبری نسبت به این رادیو توجه ویژه‌ای داشته باشند.

در ادامه «محمدحسین صوفی» معاون صدای جمهوری اسلامی ایران در سخنانی مردم ایران را مأنوس با قرآن دانست و گفت: مردم ما با قرآن کریم انس دارند و یکی از دلایل آن وجود این قرای برجسته و خوش‌صدا است و رادیو وظیفه خود می‌داند در راستای تشویق قاریان قرآن گام بردارد.

وی با اشاره به 30 سالگی رادیو قرآن اظهار داشت: 30 سال پیش رادیو قرآن، سال گذشته رادیو تلاوت و امسال هم این دو تلاوت و اثر ماندگار به مردم اهدا می‌شود، همچنین امید است این کار تداوم داشته و سایر اساتید هم در این راستا گام بردارند.

تلاوت ترتیل جزء 30 با صدای «محمد‌حسین سبز‌علی»


صوفی از پخش تلاوت، در رادیو‌های بیست‌وچهار‌گانه خبر داد و گفت: از سال گذشته رادیو به جز تلاوت‌های اذان‌گاهی تلاوت‌های دیگری هم در رادیوهای مختلف پخش می‌کند و از امسال این کار پس از ماه مبارک رمضان هم ادامه خواهد داشت.

در پایان این مراسم از لوح فشرده تلاوت‌های آقایان سبز‌علی و سعیدیان رونمایی و از آنان تجلیل شد.

تلاوت ترتیل جزء 30 با صدای «محمد‌حسین سعیدیان»


انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها