امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26379
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۱
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از موسسه فرهنگی امام موسی صدر، «حسین مروه» نویسنده لبنانی در نامه‌ای که پانوراما شرق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از موسسه فرهنگی امام موسی صدر، «حسین مروه» نویسنده لبنانی در نامه‌ای که پانوراما شرق الاوسط آن را به چاپ رساند از حسن روحانی رئیس جمهور منتخب ایران خواست تا پرونده امام موسی صدر را بازگشایی کند.

در این نامه آمده است: من به عنوان یک لبنانی بر آنم که نخستین درخواست را در دوره ریاست جمهوری شما به ثبت برسانم؛ همۀ آنچه ما می‌خواهیم، اندکی نرمی و انعطاف‌پذیری است. خواستۀ ما تنها «بازگشایی پرونده حضرت امام موسی صدر و همراهان ایشان» است.

جناب آقای دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور منتخب

ملت بزرگ ایران، از طریق صندوق‌های رأی به شما رأی اعتماد داد تا کشوری رو به پیشرفت را به سوی آینده‌ای بهتر رهنمون شوید. اینکه آینده بهتر کدام است، اهل خانه خود بهتر می‌دانند؛ اما در خارج از ایران نیز هستند بسیاری که به درایت شما امید بسته‌اند تا بسیاری از پرونده‌های حساس سیاسی را - که وضعیت کنونی آن‌ها بر اهل خبر پوشیده نیست - «اداره» کنید و به نتیجه برسانید.

دنیای امروز آکنده است از بحران‌های مختلف سیاسی و اقتصادی، که از دل آن‌ها پرونده‌ها و چالش‌های بیشتری هم برون می‌آید و برخورد مناسب با چنین شرایطی، به حکمت و بردباری و چه بسا نرمش و انعطاف‌پذیری نیاز دارد، چنان که مولای متقیان امام علی (ع) می‌فرماید: «لا تکن لیّنا فتعصر ولا تکن قاسیا فتکسر»؛ «نه چندان نرم باش که چلانده شوی و نه چندان سخت که فرو شکنی.»
جناب رئیس جمهور منتخب

من به عنوان یک لبنانی بر آنم که نخستین درخواست را در دوره ریاست جمهوری شما به ثبت برسانم؛ همۀ آنچه ما می‌خواهیم، اندکی نرمی و انعطاف‌پذیری است. نه می‌خواهیم که با طرفی درگیری ایجاد شود و نه به شأن و جایگاه کسی خدشه‌ای وارد آید؛ نه در گذشته و نه در حال و آینده چنین خواسته‌ای نداشته‌ایم. خواستۀ ما تنها «بازگشایی پرونده حضرت امام موسی صدر و همراهان ایشان» است که در سال 1978 به دعوت رسمی حاکم وقت لیبی به آن کشور رفتند و در آنجا ربوده شدند و از آن زمان ما منتظریم که کسی پیدا شود و بتواند اسرار پنهان این جنایت زشت را با همه ابعاد انسانی، اخلاقی، سیاسی و دینی آن آشکار سازد.
جناب رئیس جمهور

خواسته ما چیزی بیش از این نیست؛ و اطمینان داریم که به یاری خداوند، شما این خواسته ما را نادیده نمی‌گیرید و بی‌پاسخ نمی‌گذارید، چنان که ملت بزرگ ایران شما را نادیده نگرفت و سکان کشتی بزرگ خود را به دستان باکفایت شما سپرد. آنان بر این باور بودند که شما برای انجام این ماموریت بزرگ توانایی دارید و ما نیز در این امر تردیدی نداریم و شما را ناخدایی شایسته برای بزرگ‌ترین کشتی منطقه در امواج متلاطم دریا‌ها و اقیانوس‌های بین قاره‌ای می‌دانیم، حال که چنین است، چنین ناخدایی را کشتی گمگشته‌ای در دریای کوچک ما عاجز نخواهد کرد. این کشتی بسی چشم به راه بوده‌اند و ما آن را در افق دوردست می‌دیدیم، هر چند توانا‌ترین صیادان نتوانستند در سه دهه گذشته آن را ببینند.
جناب رئیس جمهور

از خداوند متعال می‌خواهیم که در هدایت راهبری دولت جمهوری اسلامی ایران، تمام خیر و صلاح را برای شما فراهم آورَد.
والسلام علیکم و رحمة الله وبرکاته.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها