امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2638
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 225
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، عوض احمد الجاز، وزیر نفت سودان به خبرگزاری دولتی سودان (سونا) گفت: نخستین محموله نفتی از میدان نفتی ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، عوض احمد الجاز، وزیر نفت سودان به خبرگزاری دولتی سودان (سونا) گفت: نخستین محموله نفتی از میدان نفتی واقع در استان الوحده سودان جنوبی هفته آینده به پالایشگاهی در هجلیج سودان خواهد رسید.

پیش از آنکه محموله نفت سودان جنوبی از طریق خط لوله به بندر سودان در دریای سرخ انتقال یابد، وارد تاسیسات فرآوری در منطقه هجلیج سودان خواهد شد تا آب آن جدا شود.

منطقه نفت خیز هجلیج در آوریل سال گذشته در درگیری مرزی بین دو کشور تخریب شد.

الجاز گفت: این تاسیسات صدمه ندیده اند و آماده دریافت نفت وارداتی از سودان جنوبی هستند.

وی ادامه داد: شرکت ملی نفت چین که مسئولیت اداره تاسیسات هجلیج را بر عهده دارد، از ورود نخستین محموله نفت از سودان جنوبی مطلع است.

وزیر نفت سودان به جزئیات درباره حجم محموله اشاره نکرد.

یک مقام نفتی سودان جنوبی اوایل ماه آوریل گفت که کشورش پیش بینی می کند تا پانزدهم آوریل روزانه بین 150 تا 200 هزار بشکه نفت تولید کند.

سودان جنوبی که برای صادرات نفت خود به بازارهای جهانی به دریا راه ندارد و نیازمند زیربناها و خطوط لوله نفت سودان است تولید نفت خود بالغ بر 350 هزار بشکه نفت در روز را از ژانویه سال 2012 میلادی در پی اختلاف با دولت سودان بر سر حق ترانزیت نفت متوقف کرد.

دو کشور ماه گذشته پس از ماه ها مذاکره توافق کردند که صادرات نفت را از سر بگیرند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها