امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26384
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۴۷
تعداد بازدید: 54
به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار جمعی از خبرنگاران خبرگزاری‌های ...

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار جمعی از خبرنگاران خبرگزاری‌های کشور، ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد آن‌ها در طول دوران انتخابات، اظهار داشت: در فضایی که فکر می‌کنیم که کار‌مان بی‌نقص است و احتمال هم نمی‌دهیم که شاید حرف رقیبمان هم درست باشد، کار رسانه‌ای کردن بسیار سخت است.

 وی با تاکید بر اینکه تجربه نشان داده که بدنه تشکیلات رسانه‌ها افرادی دلسوز و هم سو با مردم هستند، یادآور شد: در حماسه سیاسی جدیدی که خلق شد رسانه‌ها نقش کلیدی در ایجاد همگرایی در جامعه و حضور مردم داشتند.

 عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خطاب به اهالی رسانه، افزود: کار شما سنگین‌تر از گذشته است چراکه مردم سنگ تمام گذاشتند و به ندای انقلاب پاسخ دادند و احساس کردند که حضور تک تکشان چه تاثیری در کاهش بحران‌ها، تهدید‌ها و مشکلات در کشور دارد بنابراین باید تلاش کرد این حضور را حفظ کرد. 
دیدار عارف یا نمایندگان خبرگزاری‌های داخلی کشور

عارف با اشاره به حضور پر شور جوانان درانتخابات 92 گفت: جوانان حضور پر شور داشتند و حفظ این فضا در حوزه رسانه مهم است. باید سعی کنیم نقاط مثبت را دید و نقاط منفی را  برای رفع آنها پیگیری کرد.

 وی خطاب به نمایندگان خبرگزاری‌های داخلی در این جلسه تاکید کرد: شما به عنوان اهالی رسانه باید بپذیرید که رابط بین مردم و حکومت هستید. بخشی که باید نظارت بر کار حکومت هم داشته باشد چراکه ما نیاز به مراقبت و نقد داریم.

 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ضرورت اعلام آمارهای دقیق از سوی مسئولان، اظهار داشت: مسئولان باید به مردم آمار دقیق ارائه دهند چراکه آمارهای نادرست نتیجه‌اش بی‌اعتمادی مردم می‌شود. باید اطلاعات دقیق در اختیار مردم و رسانه ها قرار گیرد تا امکان نقد عملکرد مسئولان فراهم شود.

 وی همچنین با اشاره به تفاوت‌های نقد و مچ‌گیری گفت: فضای کشورهای در حال توسعه مثل ایران مچ‌گیری است در حالیکه باید بدنبال اصلاح بود نه مچ گیری.

 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  با اشاره به اینکه فضای کشور بعد از انتخابات نسبت به گذشته بهبود پیدا کرده است ،یادآور شد: اگر آقای روحانی مشترکات و نظرات کاندیداها و مطالبات مردم را مبنای حرکت قرار دهد، قطعا موفق خواهد شد. شما خبرنگاران هم باید مطالبات را در فضای کار‌شناسی و دوستانه بیان کنید. در عین حال هم باید وارد نقد عمیق شوید که در اینجا سعه صدر حاکمیت هم مهم است.

 عارف با تاکید بر اینکه باید فضای خوب را نه تنها حفظ کنیم بلکه ارتقاء دهیم، خاطرنشان کرد: باورم این است که تفکر اصلاح‌طلبی تفکر انقلاب است و باید برای تعالی و پیشرفت و موفقیت دولت جدید اصلاح طلبان بیشتر  تلاش کنند.

 وی ادامه داد: به عنوان یک فرد سعی کرده‌ام، تند رو‌ها را آرام کنم و بهترین راهی که می‌توان میزان اثربخشی را حس کرد، آرام کردن تندرو‌ها است. البته من برای این رفتار هزینه زیادی داده‌ام.

عارف تاکید کرد: خدا کند دیگر به فضای تنگ نظرانه در کشور بر نگردیم چون برخی رسانه‌ها در کمال کم لطفی رگه‌های تنگ نظرانه را شروع کرده‌اند که امیدواریم خودشان متوجه شوند که چنین نگاهی فایده‌ای ندارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها