امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26387
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۰
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری فارس، درحالیکه حکم اخیر هئیت منصفه ایالت فلوریدا و تبرئه زیمرمن از قتل «تریون مارتین» نوجوان 17 ساله سیاه پوست آمریکایی منجر به شکل ...

به گزارش خبرگزاری فارس، درحالیکه حکم اخیر هئیت منصفه ایالت فلوریدا و تبرئه زیمرمن از قتل «تریون مارتین» نوجوان 17 ساله سیاه پوست آمریکایی منجر به شکل گیری تظاهرات علیه سیستم قضایی نژادپرستانه آمریکا شده است، رهبران اتحادیه های حقوق مدنی روز گذشته (سه شنبه) از برنامه ریزی خود برای برگزاری تظاهرات در اعتراض به تبرئه زیمرمن از قتل مارتین، در 100 شهر آمریکا در آخر هفته جاری خبر دادند.

رهبران حقوق مدنی در آمریکا اعلام کردند که هدف آنها از برگزاری این تظاهرات گسترده این است که دولت فدرال آمریکا را برای متهم کردن قاتل مارتین تحت فشار قرار دهند.

بر این اساس، «آل شارپتون» رئیس «شبکه اقدام ملی» و کشیش آمریکایی ضمن اعلام برنامه ریزی برای برگزاری این تظاهرات مقابل وزارت دادگستری در واشنگتن دی سی، اعلام کرد که: مردم سراسر آمریکا جمع خواهند شد تا نشان دهند که خشم ما دو و سه روزه نیست. این یک جنبش اجتماعی برای عدالت است.

در این خبر آمده است که معترضان آمریکایی قرار است ظهر روز شنبه هفته آتی مقابل ساختمان های دادگاه فدرال در شهرهایی از جمله لس آنجلس، شیکاگو، فیلادلفیا و نیویورک تجمع و تظاهرات کنند.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که در طول روزهای اخیر مردم لس آنجلس، اوکلند، واشنگتن، کالیفرنیا، میامی و ... علیه زیمرمن تظاهرات کردند و خواستار اجرای عدالت در رسیدگی به پرونده نوجوان سیاه پوست آمریکایی شده اند.

در جریان این تظاهرات پلیس آمریکا چندین نفر را دستگیر و علیه معترضان از گلوله های پلاستیکی استفاده کرد.

معترضان در لس آنجلس نیز پرچم آمریکا را به آتش کشیده اند.

جدیدترین اخبار نیز از آماده باش پلیس لس آنجلس برای سرکوب تظاهرات مردمی خبر می دهند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها