امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26392
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۰
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، وزیر خارجه چین که در رأس هیئتی رسمی در ازبکستان به‌سر می‌برد با رئیس جمهور این کشور دیدار ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، وزیر خارجه چین که در رأس هیئتی رسمی در ازبکستان به‌سر می‌برد با رئیس جمهور این کشور دیدار کرد.

«وان ای» وزیر خارجه چین در دیدار با «اسلام کریم‌اف» رئیس جمهور ازبکستان بر همکاری‌های دوجانبه و مثمر ثمر تأکید کردند.

در این دیدار ضمن بررسی مهمترین مسائل کلیدی منطقه و مشکلات بین‌المللی همکاری‌های مورد علاقه طرفین در زمینه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

در این دیدار رئیس جمهور ازبکستان اظهار داشت که روابط بین چین و ازبکستان همواره براساس درک متقابل و دوستی بوده است.

پیش از این وزیر خارجه چین با «کامل‌اف» وزیر خارجه ازبکستان دیدار کرده و بر همکاری‌های دوجانبه سیاسی تأکید شده بود.

همکاری‌های نظامی و دفاعی قزاقستان با چین

وزیر دفاع قزاقستان در دیدار با سفیر تام الاختیار چین در قزاقستان بر گسترش همکاریهای نظامی و تکنولوژی تأکید کرد.

«علی بیک جاکسی بیک‌اف» وزیر دفاع قزاقستان با «چوژولی» سفیر تام الاختیار جمهوری چین در قزاقستان دیدار کرد.

در این دیدار ضمن بررسی چشم انداز همکاری‌های نظامی و دفاعی بر گسترش همکاری در آموزش نظامی افسران قزاق در چین تأکید شد و در حال حاضر 20 افسر قزاق در چین آموزش نظامی می‌بینند.

وزارتخانه‌های 2 کشور نیز در حال حاضر آموزش نظامی افسزان و پرسنل نظامی را انجام می‌دهند.

در این دیدار طرفین ابراز امیدواری کردند که در اولین دیدار رئیس ستاد مرکزی نظامی چین از قزاقستان که قرار است در 28-27 تیرماه انجام گیرد باب همکاری گسترده‌ای در زمینه دفاعی و نظامی بین 2 کشور باشد.

یک میلیون قرقیزستانی در خارج از این کشور کار می‌کنند

روزنامه وچرنی بیشکک به نقل از جلسه اول کارگروه پارلمانی مسائل مهاجرت قرقیزستان گزارش داد، حدود یک میلیون قرقیزستانی در خارج از این کشور زندگی و کار می‌کنند.

«فرید نیازوف» یکی از مشاوران «آلماس بیگ آتامبایف» رئیس جمهور قرقیزستان در این جلسه گفت که حدود 500,000 تا 700,000 قرقیز در حال حاضر بخشی از نیروی کار مهاجر دائمی یا چرخه‌ای هستند.

براساس آخرین اطلاعات، کارگران مهاجر سالیانه 3-2.5 میلیارد دلار به خانه می‌فرستند.براساس گزارش بانک جهانی، جمعیت قرقیزستان در سال 2011 در حدود 5.5 میلیون نفر بوده است.

نامه «زید سعیداف» به رئیس جمهور تاجیکستان

رهبر حزب سیاسی «تاجیکستان نو» که در حال حاضر در زندان بسر می‌برد در یک نامه سرگشاده و دست‌نویس به رئیس جمهور تاجیکستان، تقاضا کرده است که او را آزاد کند و یا در زندان امکاناتی به وی داده شود.

زید سعیداف رهبر حزب سیاسی «تاجیکستان نو» که در حال حاضر در زندان بسر می‌برد با ارسال یک نامه سرگشاده از «امامعلی رحمان» تقاضای آزادی و یا اعطای امکانات به وی در زندان را کرده است.

به نقل از خبرگزاری «آسیا پلوس»، وی در این نامه آورده است که «در طول مدتی که من در زندان هستم حتی یک بار هم صدای رادیو را نشنیدم. من از ملاقات با وکیل خود محروم هستم و به شدت مریض احوال می‌باشم که احتیاج به درمان دارم و تاکنون حتی یک پزشک هم به من سر نزده است.»

وی همچنین در این نامه آورده است: «آقای رئیس جمهور من جاه‌طلبی ریاست جمهوری و پست و مقام ندارم. شما حتی یک بار هم از من نشنیده‌اید که هدف از تشکیل حزب، رسیدن به پست ریاست جمهوری است. من صادقانه از فرانسه آمدم در حالی که چندین هزار دلار را در بانک کشورم در حساب شخصی خود قرار دادم ولی من را بدون کمترین توجه که خارج از قوانین بین‌المللی است، زندانی کرده‌اند.»

سعیداف همچنین در نامه خود نوشته است که «من درخواست می‌کنم که من را آزاد کنید و یا امکاناتی را در زندان به من بدهید.»
انتهای پیام
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها