امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۱۹:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26395
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۰
تعداد بازدید: 130
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن تایمز»، شورای روابط آمریکا – اسلام موسوم به « CAIR»، روز گذشته (سه شنبه) اعلام کرد که علیه ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن تایمز»، شورای روابط آمریکا – اسلام موسوم به « CAIR»، روز گذشته (سه شنبه) اعلام کرد که علیه آژانس امنیت ملی آمریکا که اخیرا فردی به نام «ادوارد اسنودن» مامور سابق سیا از برنامه های فوق محرمانه جاسوسی آن از مکالمات تلفنی و ارتباطات اینترنتی شهروندان آمریکایی و خارجی پرده برداشته است، شکایت می کند تا این آژانس جمع آوری و ذخیره سازی اطلاعات مرتبط با مکالمات تلفنی آمریکایی ها را متوقف کند.

بر اساس این خبر، هجده گروه فعال در زمینه آزادی های مدنی و حریم خصوصی نیز در این طرح دعوی علیه آژانس امنیت ملی آمریکا شرکت کرده اند.

این گروه ها بر این باورند که جمع آوری سوابق تلفنی شهروندان، تجاوز به حقوق آمریکایی ها است.

در این خبر آمده است که «مطبوعات آزاد»، «دیده بان حقوق بشر»،‌ «صلح سبز»، «بنیاد نرم افزار آزاد» از جمله گروه هایی هستند که در طرح دعوی شورای روابط آمریکا – اسلام علیه آژانس امنیت ملی آمریکا مشارکت کرده اند.

اسنودن اخیرا در مصاحبه با روزنامه انگلیسی «گاردین» از برنامه های جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا پرده برداشته و توسط واشنگتن به جاسوسی متهم شده و تحت پیگرد قرار دارد.

این مامور سابق سیا در حال حاضر در بخش ترانزیت فرودگاه روسیه به سر می برد و سه کشور «بولیوی»، «ونزوئلا» و «نیکاراگوئه» به وی پیشنهاد اعطای پناهندگی داده اند.

اسنودن اخیرا از روسیه درخواست پناهندگی کرده است.

کاخ سفید از روسیه درخواست کرده است که اسنودن را به آمریکا مسترد گرداند اما روسیه با اشاره به اینکه اسنودن جرمی در خاک روسیه مرتکب نشده، با درخواست آمریکا مخالفت کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها