امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26397
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۱
تعداد بازدید: 230
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، صنوف قانونی مجمعی را در روز 19 تیرماه تشکیل دادند و دراین مجمع هیئت مدیره خود را انتخاب کردند. روز گذشته در شرایطی که ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، صنوف قانونی مجمعی را در روز 19 تیرماه تشکیل دادند و دراین مجمع هیئت مدیره خود را انتخاب کردند. روز گذشته در شرایطی که قرار بود هیئت مدیره جدید در خانه سینما حاضر شوند، روسای صنوف و تعدادی از هنرمندان اجازه بازگشایی خانه سینما ندادند و با وساطت معاونت اجتماعی فرصتی 48 ساعت داده شد تا هیچ فرد یا افرادی اجازه ورود به خانه سینما را نداشته باشند. امروز فرهاد توحیدی در گفتگو با فارس توضیحاتی درباره وضعیت خانه سینما ارایه داد.در پی این توضیحات برای روشن‌تر شدن ابعاد این موضوع گفت و گویی با حبیب الله کاسه ساز یکی از اعضای هیئت نظارت بر بازگشایی خانه سینما  که در مجمع عمومی 19 تیرماه نیز ریاست هیئت مدیره جدید را برعهده گرفته است ترتیب دادیم که از نظرتان می‌گذرد.  

«حبیب الله کاسه ساز» یکی از اعضاء هیئت نظارت بر بازگشایی خانه سینما درباره توافق صورت گرفته میان آقای شمقدری و نمایندگان خانه سینما گفت: در جلسه روز یکشنبه آقای توحیدی و مختاری نمایندگان یک جناح بودند نه نمایندگان خانه سینما اصلا توافقی صورت نگرفت. آنها پیشنهاد دادند که مجمع عمومی برگزار کنیم زیرا بحث اساسنامه مطرح بود. آقای شمقدری تاکید داشت مجمع عمومی براساس  اساسنامه مورد تایید شورایعالی سینما تشکیل شود که آقایان مخالفت کردند و گفتند آن اساسنامه را قبول نداریم و باید در مجمع عمومی به تصویب برسد. آقای شمقدری تاکید کردند  مجمع عمومی با حضور صنوف قانونی برگزار شود. اما دوستان می‌خواهند مجمع عمومی را براساس اساسنامه سال 87( که باعث بسته شدن خانه سینما شد )برگزار کنند. در حالی که باید مجمع براساس اساسنامه 66  یا 72 که در شورای فرهنگ عمومی به تصویب رسیده است برگزار شود.

وی در ادامه گفت: نمایندگان خانه سینما عجله کردند وقتی آقای شمقدری گفتند هر کاری می خواهید بکنید . در آن جلسه هیچ توافقی صورت نگرفت و آقایان مختاری و توحیدی براساس برداشت شخصی خودشان اعلام مجمع عمومی کردند.

ارائه نامه انحلال خانه سینما به ثبت شرکت‌ها

وی درباره انحلال خانه سینما و پلمپ این مکان توضیح داد: من علاقه ندارم وارد مسایل حقوقی شوم زیرا کارشناسان حقوقی درباره این مسایل باید نظر دهند. تعجب می کنم برخی افراد خودشان را حقوقدان دانسته و نظرات حقوقی می‌دهند . ما به عنوان ناظران بازگشایی خانه سینما از ارشاد درباره انحلال خانه سینما استعلام کردیم. دیوان عدالت اداری بعد از شکایت وزارت ارشاد اینگونه حکم داد که  تصمیم‌گیری درباره خانه سینما برعهده  وزارت ارشاد قرارداده شد و ارشاد درباره آن  تصمیم بگیرد. ارشاد هم نامه ای به اداره ثبت شرکت‌ها ارایه داد و انحلال خانه سینما را  اعلام کرد. نامه  8 بندی آقای شمقدری مبنای مجمع عمومی خانه سینما با حضور صنوف قانونی قرار گرفت.

وی در ادامه توضیح داد: براساس اساسنامه سال 66 که به تایید شورای فرهنگ عمومی رسیده است اموال خانه سینما در اختیار وزارت ارشاد است و ارشاد هم تشخیص داد ملک واموال را  به هیئت مدیره جدید واگذار کند.

مراحل قانونی شدن دو صنف طی شده است

کاسه ساز درباره دو صنفی که عضو خانه سینما نبودند اما در مجمع عمومی حضور داشتند گفت: صنوف قانونی می توانند در مجمع عمومی شرکت کنند و این دو صنف جلوه‌های بصری و آموزشگاه‌ها قانونی شدند و توانستند در مجمع عموی حاضر شوند از 12 صنف قانونی تنها دو صنف لابراتوار و سینماداران در این مجمع حاضر نشدند.

اعضای هیئت مدیره می توانند در مجمع عمومی حاضر شوند

وی درباره چگونگی حضور آقایان محتشم و روزبهانی بدون معرفی  در مجمع عمومی جامعه اصناف سینمای ایران گفت: هر دو صنف قانونی هستند و براساس اساسنامه خانه سینما روسای صنوف قانونی و اعضای هیئت مدیره می توانند در مجمع عمومی شرکت کنند. در اساسنامه مورد تایید شورایعالی سینما بندی مبنی بر معرفی کتبی اعضاء در مجمع عمومی وجود ندارد. آقای محتشم استاد مسلم چهره‌پردازی هستند و علاقمند بوند در هیئت مدیره به عنوان چهره‌پرداز حاضر شوند.

وی در ادامه توضیح داد: نامه‌ای که ریاست سازمان نوشته و 8 بند را مشخص کردند. صنوف قانونی می‌توانند مجمع عمومی تشکیل دهند و 72 ساعت فرصت دادند که حتی یک صنف هم نیامدند قانونی شوند.  صنوف قانونی هم تصمیم گرفتند مجمع برگزار کردند. ارشاد ناظر مشخص کردند، کار قانونی انجام شده است و ارشاد هم به عنوان متولی نظارت داشته است.  ناظر معاونت امور فعالیت ها و ناظران سازمان سینمایی درمجمع عمومی  حضور داشتند. مجمع عمومی طبق قانون به تایید وزارت ارشاد باید برسد که رسید و سازمان سینمایی نیز اعلام کرد.

یکی از اعضای هیئت ناظر بر بازگشایی خانه سینما درباره مشروعیت صنوف قانونی گفت: انقلابی که حضرت امام  آن را شکل دادند در ابتدا  چند نفر در کنار ایشان بودند. بعدها هسته مرکزی گسترده شد و خیل مردم به این انقلاب پیوستند. تعداد  دلیل بر مشروعیت نیست . تعداد  شیعیان در عربستان محدود است آیا این شیعیان مشروعیت ندارند؟

وی درباره تبانی که در مجمع عمومی صورت گرفته است گفت: حرف زدن راحت است من  بیشتر اعتقادم این است که حرف منطقی و قانونی باشد. باید با دلیل و منطق صحبت کرد. سینماگران نیز از شعور و درک بالایی برخوردار هستند و خودشان درباره تبانی‌ها و لابی‌ها تصمیم می‌گیرند. اتهام به  تبانی کردن یک جرم است

کاسه ساز درباره پیش‌بینی روند بازگشایی خانه سینما و مهلت 48 ساعته خانه سینما گفت: من فکر می‌کنم این فرصت 48 ساعت  بی مورد بود. دوستان درخواست کرده بودند و معاونت اجتماعی  وساطت کردند به نظر من  این وقت تلف کردن بود در این شرایط هیئت مدیره سابق خانه سینما فرصت  سامان دهی خواهند داشت .

وی در ادامه گفت: تا آخر امشب فرصت داریم تا هیئت نظارت با هیئت مدیره سابق جلسه بگذارد و مذاکره کنیم ما همچنان منتظر هستیم که جلسه برگزار شود و  بتوانیم به یک توافق برسیم در غیراین صورت طبق قانون اقدامات بعدی را انجام خواهیم داد. قانون فصل الخطاب بازگشایی خانه سینما خواهد بود و هیچ فرد یا گروهی به صورت غیرقانونی نمی تواند دستور بازگشایی خانه سینما را بدهد .

مکان و اموال خانه سینما به هیئت نظارت تحویل شد

وی در ادامه توضیح داد: مکان و اموال خانه سینما طبق صورتجلسه تحویل هیئت نظارت شده است و هیئت نظارت باید تحویل هیئت مدیره جدید بدهد. صورت جلسه توسط حراست ارشاد  طبق دستور وزیر تنظیم و به امضای مدیر حراست و نمایندگان نیروی انتظامی رسیده است و خانه سینما  تحویل هیئت سه نفره ناظر بر بازگشایی خانه سینما شده است.

وی درباره تجمع روز پنج شنبه جلوی درب خانه سینما گفت: متاسفانه اعضای صنوف از وضعیت پیش آمده اطلاع درست و دقیقی ندارند. امیدواریم  صنوف خدای نکرده بازیچه تعدادی از افراد نشوند. تجمع  روز گذشته دوستان غیرقانونی بود اما ما وساطت کردیم که نیروی انتظامی وارد عمل نشود. اگر دوستان علاقمند به تجمع هستند باید از طریق قانون و از مراجع ذیصلاح اجازه بگیرند.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها