امروز : چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 28
۰۴:۰۰
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26412
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۳
تعداد بازدید: 94
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برخی فعالان سیاسی در مصر از حضور عبدالفتاح السیسی در سمت معاون اول نخست وزیر ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برخی فعالان سیاسی در مصر از حضور عبدالفتاح السیسی در سمت معاون اول نخست وزیر انتقاد کرده‌اند و آنرا برخلاف اصول نقشه راه اعلام شده توسط شورای نظامی عنوان کرده‌اند.

عبدالفتاح السیسی ژنرال مصری که نقش اصلی را در سرنگونی دولت محمد مرسی ایفا کرده بود، وعده داده بود که پس از برکناری مرسی قدرت را رها خواهد کرد و همه امور را به دولت غیرنظامی واگذار می‌کند اما حضور وی در کنار نخست وزیر باعث نگرانی فعالان سیاسی مصر از جمله جوانان جنبش تمرد شده است.

حسام فودة‌ از اعضای جبهه نجات در همین زمینه به الجزیره گفت: ارتش همچنان در حال ایفای نقش سیاسی است.

هرچند طرفداران شورای نظامی معتقدند که دو مسئله امنیت و اقتصاد اولویت دولت موقت است و انتخاب السیسی در مقام معاون نخست وزیر را در راستای حل مشکلات امنیتی مصر دانستند.

«حازم الببلاوی» نخست وزیر موقت مصر شب گذشته بعد از گذشت چند روز مشورت و رایزنی وزرای کابینه دولت موقت را معرفی کرد و طی مراسمی ببلاوی و کابینه اش در برابر «عدلی منصور» رئیس جمهور موقت مصر در قصر اتحادیه سوگند یاد کردند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که دولت جدید مصر حزبی نیست و بر اساس تقسیم‌های سیاسی تشکیل نشده است و می‌توان گفت که دولتی «فن سالار» است.

سه وزارتخانه مهم در کابینه دولت مصر وزارت دفاع، کشور و امور خارجه است که به ترتیب «عبدالفتاح السیسی»، «محمد احمد ابراهیم مصطفی» و «نبیل فهمی» مسئولیت این سه وزارتخانه را عهده دار شدند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها