امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۵:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26413
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۳
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، تعدادی از متخصصان آمریکایی امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای تاکید کردند که کره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، تعدادی از متخصصان آمریکایی امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای تاکید کردند که کره شمالی ابزارهای فنی لازم برای انجام یک آزمایش هسته‌ای دیگر را در اختیار دارد اما به دلیل عصبانیت چین دچار تردید است.

«زیگفرید هکر» از دانشگاه استانفورد که سه سال پیش در آخرین حضور خود در کره شمالی یک مرکز غنی سازی این کشور را افشا کرد گفت: کره شمالی همه امکانات لازم برای یک آزمایش هسته‌ای دیگر را در یک سایت هسته‌ای جمع آوری کرده و آماده انجام آن است.

کره شمالی تا کنون سه بار در سال‌های 2006، 2009 و 2013 آزمایش اتمی انجام داده است.

این درحالیست که علاوه بر کشورهایی مثل آمریکا و کره جنوبی، کشورهای چین و روسیه نیز که از شرکای پیونگ یانگ هستند از این کشور خواسته‌اند گامهایی در جهت پایان دادن به برنامه هسته‌ای تسلیحاتی خود بردارد.

براساس این گزارش، کشورهایی زیادی هستند که تلاش می‌کنند با استفاده از ماهواره‌های خود از خارج فعالیت‌های هسته‌ای کره شمالی را کنترل کنند.

هکر گفت: کره شمالی در ماه فوریه دو تونل هسته‌ای خود را برای انجام آزمایش اتمی آماده کرده بود و یکی از این تونل‌ها همچنان آماده آزمایش اتمی است.

وی افزود: شواهد زیادی وجود دارد که کره شمالی قصد دارد دست به یک آزمایش هسته‌ای دیگر بزند اما به عقیده من ترس از عصبانیت چین اصلی‌ترین عامل برای مردد بودن کره شمالی در این زمینه است.

آزمایش هسته‌ای کره شمالی در فوریه 2013 با واکنش شدید جامعه جهانی مواجه شد و حتی دولت چین نیز از کره شمالی انتقاد کرد و به قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل علیه پیونگ یانگ رای مثبت داد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها