امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26415
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۳
تعداد بازدید: 95
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه بی‌بی‌سی عربی در گزارشی از کابینه جدید مصر تاکید کرد که وظیفه اول این دولت ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه بی‌بی‌سی عربی در گزارشی از کابینه جدید مصر تاکید کرد که وظیفه اول این دولت خارج کردن وزرای اسلامگرا از کابینه بوده است.

بی‌بی‌سی افزود: قدرت کابینه جدید مصر در دستان جناح روشنفکر و نخبه غیر نظامی قرار دارد که خود «حازم ببلاوی» نخست وزیر، 6 وزیر وی و دو تن از معاونانش از آن جمله‌اند.

این نوع انتخاب وزرا و اعضای کابینه جدید موجی از انتقادات را برانگیخته به طوری که حزب سلفی النور اعلام کرده که مسیر دولت جدید همان مسیر دولت محمد مرسی در جناح مقابل است.

بنابراین گزارش، تیم اقتصادی نخست وزیر جدید همگی دارای تفکرات راست گرایانه هستند و افرادی چون حازم ببلاوی، احمد محمود جلال وزیر دارایی از آن جمله‌اند.

بی‌بی‌سی گزارش داد؛ از میان 35 وزیر کابینه 15 نفر پیش از این نیز تجربه وزارت داشته‌اند و اینکه در کابینه جایی برای جوانان تعیین نشده باعث انتقاد شده است.

غالب اعضای کابینه نیروهای تکنوکرات و کارمندان عالی رتبه مصری هستند.

از نکات منفی این کابینه می‌توان به تعداد کم بانوان در سمت‌های وزارتی، حضور کم رنگ و نمادین قبطی‌ها در دو وزارت خانه غیر موثر و عدم استفاده از جوانان فعال در جنبش تمرد اشاره کرد.

انتخاب ژنرال «عبدالفتاح السیسی» به معاون اولی نخست وزیر نیز موجی از انتقاد را در فضای سیاسی داخلی مصر برانگیخته است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار