امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۴:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26419
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا روز گذشته (سه شنبه) از صدور دستور خود برای کاهش 20 درصد از تعداد ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا روز گذشته (سه شنبه) از صدور دستور خود برای کاهش 20 درصد از تعداد افسران و غیرنظامیان ارشد ارتش آمریکا تا سال 2019 میلادی در راستای کاهش بودجه نظامی خبر داد.

این کاهش افسران و غیر نظامیان ارشد پنتاگون به دستور پانتا که جزئیات آن اعلام نشده است، در دوره ای طی سال های 2015 تا 2019 میلادی اجرایی و در دفتر وزیر دفاع، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و همچنین دفاتر مرکزی پنتاگون در ارتش، نیروی دریایی،‌ هوایی و تنفگداران دریایی اجرایی خواهد شد.

بر اساس این خبر، این کاهش 20 درصدی در تعداد افسران ارشد پنتاگون تنها بخشی از تلاش گسترده وزارت دفاع آمریکا در زمینه تنظیم کاهش بودجه اجباری خود است که در پی عدم توافق بدهی کنگره و کاخ سفید و به دنبال اجرای کاهش خودکار هزینه ها با عنوان «مصادره» از اول مارس سال جاری میلادی به عنوان راهی جهت جبران کسری بودجه تریلیون دلاری واشنگتن اجرایی می شود.

کاهش بودجه نظامی پنتاگون پیشتر منجر به صدور مرخصی های اجباری کارگران غیر نظامی این نهاد شده است.

وزیر دفاع آمریکا با اشاره به اینکه از دیدگاه او کارمندان دفاتر مرکزی پنتاگون نیز باید در این پروسه فداکاری (منظور کاهش نظامیان در پی کاهش بودجه نظامی است) شرکت داشته باشند، خطاب به 100 نفر از کارمندان غیر نظامیان وزارت دفاع آمریکا در پایگاه نیروی هوایی «جکسون ویل» گفت: این مشکل را حل نخواهد کرد اما هر کسی باید سهم خود را بپردازد.

بر اساس این خبر، «جورج لیتل» سخنگوی وزیر دفاع آمریکا نیز اعلام کرده است که کاهش تعداد افسران ارشد پنتاگون می تواند منجر به ذخیره 1.5 تا 2 میلیارد دلار در طول 5 سال شود.

لیتل اعلام کرده است که حتی اگر کنگره محدودیت های شدید بودجه ای را که منجر به کاهش شدید بودجه دفاعی آمریکا شده است، این کاهش 20 درصدی اعمال خواهد شد.

* مرخصی اجباری 650 هزار پرسنل غیر نظامی پنتاگون برای جبران کسری بودجه

آسوشیتدپرس نوشت که بودجه نظامی آمریکا در سال گذشته میلادی 37 میلیارد دلار کاهش داشت و همین کاهش بودجه منجر به اجرای طرح مرخصی های اجباری شد که هفته گذشته حدود 650 هزار کارمند غیرنظامی پنتاگون را هدف گرفت. این اخراج ها در قبال اعضای ارتش عملی نمی شود اما این اعضا نیز تاثیرات ناشی از کاهش بودجه را با کاهش برنامه های آموزشی درک خواهند کرد.

* عدم کاهش 52 میلیارد دلار از بودجه پنتاگون در گرو توافق بدهی دولت و کنگره

در انتهای این خبر آمده است که پنتاگون با چشم انداز کاهش 52 میلیون دلار دیگر در بودجه خود در سال 2014 میلادی روبرو است مگر اینکه کنگره و کاخ سفید برای کاهش کسری بودجه تریلیون دلاری واشنگتن با یکدیگر به توافق برسند.

این در حالیست که هیگل هفته گذشته به کنگره آمریکا اعلام کرد که کاهش 52 میلیارد دلار دیگر از بودجه پنتاگون، تاثیرات غیر قابل قبول و شدیدی به همراه خواهد داشت.

روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» در پوشش این خبر نوشت که دستور هیگل برای کاهش 20 درصد از افسران و غیرنظامیان ارشد پنتاگون می تواند به معنای کاهش 3 تا 5 هزار فرصت شغلی در وزارت دفاع آمریکا باشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها