امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26433
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 126
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری سوریه، وزارت اطلاع‌رسانی سوریه با صدور بیانیه‌ای در واکنش به جنایت تروریستی ترور «محمد ضرار جمو» اعلام کرد کسانی که ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری سوریه، وزارت اطلاع‌رسانی سوریه با صدور بیانیه‌ای در واکنش به جنایت تروریستی ترور «محمد ضرار جمو» اعلام کرد کسانی که این اقدام تروریستی را انجام داده‌اند، منطق گفت‌وگو و زبان سیاسی را نمی‌فهمند.

این بیانیه تاکید کرد که دست مجرم و جنایتکارانه نیروهای افراط گرا این بار جنایت زشت ترور محمد ضرار جمو تحلیلگر و پژوهشگر سیاسی را انجام داد تا کینه و نفرت خود و فرهنگ و رفتار غیرانسانی و سرکوب گرایانه خود را نشان داده و با تاکید بر عمق دست داشتن در توطئه علیه عربیت و انسانیت و کشور ثابت کند که تحمل دیدگاه‌های مخالف را ندارد.

بنا بر این بیانیه ترور جمو بار دیگر تاکید کرد که این نیروها ارزشی برای فرهنگ و منطق قائل نیستند و به وجود انسان و معانی عمیق این موجودیت نیز اهمیتی نمی‌دهند.

وزارت اطلاع رسانی سوریه این اقدام تروریستی را به شدت محکوم کرده و نیروهای افراط گرا را مسئول کامل حقوقی و اخلاقی و سیاسی این اقدام تروریستی خواند و از مقامات سیاسی لبنان خواست تا تحقیقات در زمینه این جنایت را آغاز کرده و عاملان آن را شناسایی و آنها را تحت پیگیری قانونی قرار داده و به دادگاه تحویل دهند.

سوریه همچنین از دستگاه قضایی لبنان خواست تا در صورت شناسایی عاملان این اقدام آنها را به افکار عمومی این کشور معرفی کنند و ماهیت و ابزارهای آنها را برای مردم افشا نمایند.

دکتر «محمد ضرار جمو» فعال سیاسی سوریه و رئیس اداره سیاسی و روابط بین‌الملل در سازمان جهانی امور مهاجرین عرب صبح امروز با شلیک گلوله از سوی افراد ناشناس ترور شد.

وی در بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی به عنوان تحلیلگر مسائل سیاسی ظاهر می‌شد و از مدافعان تمامیت ارضی سوریه به شمار می‌رفت، حضور در برنامه مع الحدث شبکه تلویزیونی المنار آخرین حضور تلویزیونی وی بود که روز شنبه 13 ژولای انجام شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها