امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26457
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۳
تعداد بازدید: 141
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، جریان تمرد مغرب امروز چهارشنبه مغربی‌ها را به برپایی تظاهرات در روز هفدهم آگوست آتی در شهرهای مختلف ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، جریان تمرد مغرب امروز چهارشنبه مغربی‌ها را به برپایی تظاهرات در روز هفدهم آگوست آتی در شهرهای مختلف فراخواند تا خواستار ایجاد دولت پادشاهی پارلمانی و سرنگونی دولت عبدالاله بنکران، دبیر کل حزب اسلام گرای عدالت و توسعه شوند.

جریان تمرد امروز در نشستی خبری در رباط گفت: جریان تمرد مغرب همه نیروهای ملی دموکراتیک از گروه‌های مدنی و سیاسی و حقوقی و رسانه‌ای و همه فعالان جامعه مدنی را به حضور گسترده در تظاهرات جنبش تمرد در هفدهم آگوست دعوت می‌کند.

سعید أزکاغ،یکی از بنیانگذاران جریان تمرد مغرب امروز طی نطقی در نشست خبری اهداف این جنبش را به طور مشخص سرنگونی دولت و تشکیل دولت ائتلاف ملی خواند که همه گروه‌ها را شامل شود به گونه‌ای که فضای سیاسی برای بررسی قانون اساسی با هدف تغییر حاکمیت به نظام پادشاهی پارلمانی فراهم شود.

وی ادامه داد: مراکز هماهنگ کننده این جریان در شهرهای مختلف همچون دار البیضاء پایتخت اقتصادی مغرب، مکناس و طنجه در شمال مغرب و برخی شهرهای جنوب و شرق این کشور فعال است.

جریان تمرد مغرب در بیانیه خود خواستار گفت‌وگو درباره اصول و ارکان اقتصاد ملی و کار برای ایجاد اصلاحات ریشه‌ای و توزیع عادلانه ثروت برای تحقق عدالت اجتماعی  و رفع مشکلات بیکاری جوانان خوانده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها