امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۵:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2646
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 208
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، شماری از شهروندان معترض در ریاض با برگزاری تجمع برکناری "محمد بن نایف" را خواستار شدند. تجمع ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، شماری از شهروندان معترض در ریاض با برگزاری تجمع برکناری "محمد بن نایف" را خواستار شدند.

تجمع کنندگان در شعارهای خود بر ضرورت آزادی بازداشت شدگان سیاسی تأکید کردند.

جوانان شهر "بریده" نیز با برگزاری تجمع اعتراض آمیز همبستگی خود را با بازداشت شدگان اعلام کردند.

آنها همچنین در شعارهای خود نقض حقوق و آزادی شهروندان را محکوم کردند.

"سعد الفقیه" رئیس جریان اسلامی "الاصلاح" در عربستان امروز تأکید کرد، بازداشت مشکل همه جریانها در این کشور است و در سایه رژیم فعلی، تغییرات سیاسی و اقتصادی بعید است.

حدود دو ماه قبل در جریان تجمع گسترده خانواده‌های بازداشت شدگان مقابل ساختمان دادستانی کل "بریده" نیروهای امنیتی سعودی 300 نفر از شهروندان را بازداشت کردند. شمار قابل توجهی از این بازداشت شدگان زن و کودک بودند.

با گسترش اعتراض‌ها پس از مدتی مسئولان سعودی اعلام کردند که بیشتر این بازداشت شدگان آزاد شدند.

با وجود خودداری مسئولان سعودی از هرگونه اظهار نظر در خصوص زندانیان و بازداشت شدگان در این کشور و سرنوشت آنها، یک مسئول ارشد امنیتی در عربستان پس از این ماجرا اعتراف کرد حدود 2 هزار و هشتصد نفر در زندانهای عربستان در بازداشت هستند.

سرلشکر "منصور الترکی" سخنگوی امنیتی وزارت کشور عربستان، در جریان سفر به شهر "بریده" بزرگترین شهر استان "القصیم" گفت: تعداد بازداشت شدگان در زندان های اداره آگاهی 2772 نفر است که از بین آنها 2221 نفر عربستانی و 551 نفر دیگر از 41 کشور عربی و غیر عربی هستند.

با این حال هیأت حقوق بشر دولتی عربستان در پاییز سال 2011 میلادی از وجود 4400 فرد بازداشت شده در زندانهای اداره آگاهی خبر داد بود.

این درحالی است که نهادهای مدافع حقوق بشر به وجود دست کم 30 هزار فرد بازداشت شده در زندان های عربستان اشاره می کنند. اما مسئولان دولتی وجود هرگونه زندانی سیاسی در زندان‌های عربستان را تکذیب می کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها