امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26468
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۳۳
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به حکم تبرئه ضارب سیاهپوست آمریکایی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به حکم تبرئه ضارب سیاهپوست آمریکایی گفت: تبرئه جورج زیمرمن قاتل تریون مارتین نوجوان سیاهپوست آمریکایی بار دیگر تبعیض نژادی نانوشته اما سیستماتیک علیه اقلیت‌های نژادی، مذهبی و قومی در جامعه آمریکا را صراحتاً به نمایش گذاشت.

وی با اشاره به اینکه این حکم همچنین علامت سؤال جدی در برابر رویه دادرسی عادلانه در ایالات متحده ایجاد کرد، افزود: افکار عمومی آمریکا و جهان پس از گذشت چند ماه از انجام تحقیقات انتظار شفافیت، رسیدگی دقیق و منصفانه قضایی و اهتمام به مبانی حقوق بشر شهروندان آمریکایی و منع هرگونه تبعیض علیه اقلیت‌های این کشور را دارد.

عراقچی تصریح کرد: افکار عمومی این برخورد قضایی را ادامه اقداماتی مانند قتل مشکوک مالکوم شباز نوه مالکوم ایکس رهبر سابق مسلمانان آمریکا تلقی می‌کند که تلاش شد بدون هرگونه رسیدگی حرفه‌ای به فراموشی سپرده شود.

سخنگوی وزارت خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران همسو با افکار عمومی، دولت و دستگاه قضایی آمریکا را به پایبندی جدی به تعهدات بین‌المللی و حقوق بشری این کشور خصوصاً در ارتباط با اقلیت‌ها و اقدام عملی برای پایان دادن به رفتارهای تبعیض‌آمیز توصیه می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها