امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26489
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۲
تعداد بازدید: 73
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، معاون وزیر دفاع سودان جنوبی اعلام کرد: نه نیروهای سودانی و نه نیروهای صلحبان سازمان ملل متحد قادر به حفاظت ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، معاون وزیر دفاع سودان جنوبی اعلام کرد: نه نیروهای سودانی و نه نیروهای صلحبان سازمان ملل متحد قادر به حفاظت از غیر نظامیان در استان جونگلی، جایی که شاهد درگیری‌های قبیله‌ای جدید است، نیستند.

دی آگوت معاون وزیر دفاع سودان جنوبی اعلام کرد: با وجود اینکه ما معتقدیم وظیفه ما حفاظت از غیر نظامیان است اما در حال حاضر با توجه به میزان امکاناتی که در اختیار داریم نه نیروهای دولتی و نه نیروهای سازمان ملل متحد نمی‌توانند در مناطق جنگ زده از غیر نظامیان محافظت کنند.

ویدئویی که از روستای مانیابول در منطقه پیبور تهیه شده است نشان می‌دهد جنگجویان ظاهرا در حال بازگشت به خانه‌های خود هستند.

این منطقه از دو هفته پیش صحنه درگیری بین اعضای دو قبیله النویر و مورلی با یکدیگر است، نیروهای سازمان ملل نیز اواخر هفته گذشته به این روستا اعزام شدند.

مقامات سودان جنوبی نگران هستند این درگیری‌ها که با حضور هزاران نفر از شبه نظامیان دو طرف جریان دارد تلفات سنگینی را بر جا گذارد.

سازمان ملل متحد اعلام کرده بیش از 600 نفر در این حملات قومی کشته شده‌اند. این در حالی است که مقامات محلی آمار کشته شدگان را بسیار بالاتر تخمین می‌زنند.

دی آگوت گفت: در مانیابول تنها یک گروه از ارتش در کنار شماری از صلحبانان سازمان ملل متحد حضور دارند و این در حالی است که شمار شبه نظامیان در این منطقه هفت هزار نفر است.

وی گفت انجام اقدامات نظامی در چنین شرایطی نوعی «خودکشی» است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها