امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2649
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 118
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا رضایی، معاون حج سازمان حج و زیارت اظهار داشت: طبق برنامه احتمالا 23 یا 24 شهریور ماه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا رضایی، معاون حج سازمان حج و زیارت اظهار داشت: طبق برنامه احتمالا 23 یا 24 شهریور ماه برابر با 8 و 9 ذی القعده عملیات حج آغاز خواهد شد.
وی افزود: در حال حاضر ظرفیت حج برای استان ها 59 هزار و 270 نفر اعلام شده که تاکنون 50 درصد ظرفیت تکمیل شده است و زائران تا پایان همین هفته فرصت دارند در کاروان‌های اعلام شده نام نویسی کنند.
دلایل افزایش قیمت حج تمتع
معاون حج سازمان حج و زیارت تصریح کرد: در صورتی که ظرفیت اعلام شده تکمیل نشود،‌ اولویت‌های بعدی به تناسب در هر استان‌ها اعلام می‌شود تا ظرفیت‌ها تکمیل شود.
وی به دلایل افزایش قیمت‌های حج تمتع اشاره کرد و افزود: سال گذشته سازمان حج برای اعزام زائران از ارز مرجع به قیمت 1226 تومان استفاده می‌کرد، اما امسال نام سازمان حج از لیست ارز مرجع حذف شد و ما هزینه‌های حج تمتع را با ارز 2600 تومان تامین می‌کنیم که این تغییرات، در قیمت‌های حج تمتع تاثیر داشته است.
رضایی خاطر نشان کرد: هزینه‌های اصلی سفر حج تمتع شامل؛ مسکن، تدارکات، تغذیه، نقل درون شهری و بیرون شهری و نقل مشاعر در عربستان هرگز تغییری نکرده است.
رایزنی برای کاهش هزینه‌های حج تمتع
معاون حج سازمان حج و زیارت یادآور شد: سال گذشته قیمت‌های حج بین 4 میلیون 500 هزار تومان تا 6 میلیون تومان بود که امسال به دلیل استفاده از ارز مبادله‌ای 2600 تومانی، قیمت‌های حج بین 9 میلیون تا 12 میلیون تومان اعلام شده است.
وی ادامه داد: به همین دلیل با دولت نامه نگاری کردیم و دولت نیز نامه ما را به بانک مرکزی ارجاع داده است که در صورت موافقت بانک مرکزی نسبت به تخصیص ارز مرجع به سازمان حج، هزینه‌های حج تمتع به قیمت‌های سال گذشته باز خواهد گشت.
رضایی تاکید کرد: در حال حاضر براساس اطلاعیه‌ای که اعلام شده زائران موظفند تا پایان هفته در کاروان‌ها نام نویسی و هزینه‌های اعلام شده را بپردازند، زیرا طبق تعهداتی که ما به طرف عربستانی داده‌ایم باید این هزینه‌ها را بپردازیم و اگر ظرفیت تکمیل نشود، ما الویت‌های بعدی را اعلام می‌کنیم.
وی درباره تعداد حجاج ایرانی در سال جاری گفت: آمار حجاج ایرانی همچون سال گذشته است و هیچ تغییری نکرده است؛ ولی با کشور عربستان نامه نگاری و رایزنی کردیم که در صورت موافقت عربستان، تعداد اعزام زائران به حج تمتع افزایش خواهد یافت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها