امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26495
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۳
تعداد بازدید: 67
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، نمایندگان گروه‌های امازیغ زبان، طوارق و تبو در کنگره ملی لیبی اعلام کردند که انتخاب اعضای کمیته‌ای که قرار ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، نمایندگان گروه‌های امازیغ زبان، طوارق و تبو در کنگره ملی لیبی اعلام کردند که انتخاب اعضای کمیته‌ای که قرار است تدوین قانون اساسی این کشور را برعهده بگیرد، تحریم کردند.

این اقلیت‌ها اعلام کردند که در تصویب قانون انتخاب اعضای کمیته تدوین قانون اساسی به خصوصیت‌های فرهنگی این اقلیت‌ها اهمیتی داده نشده است.

کنگره ملی لیبی عالی ترین قدرت سیاسی و قانونگذاری در لیبی دیروز سه شنبه قانون انتخاب کمیته تدوین قانون اساسی را تصویب کرد.

دوزاده نماینده اقلیت‌های کنگره تصمیم گرفتند که در کمیته قانون اساسی عضوی نداشته باشند و حضور خود در کنگره ملی را به حال تعلیق درآورند.

این اقلیت‌ها با صدور بیانیه‌ای تهدید کردند در صورتی که به حقوقشان بر اساس معاهدات بین‌المللی احترام گذاشته نشود دست به نافرمانی مدنی می‌زنند.

نمایندگان اقلیت‌ها درباره نام کشور، سرود ملی، پرچم، هویت و زبان لیبی اظهار نظرهای جدیدی دارند و از کنگره می‌خواهند که به آن اهمیت بدهد.

هنوز تاریخی برای انتخاب 60 عضو کمیته تدوین قانون اساسی اعلام نشده است اما قرار است مناطق سه گانه بزرگ در لیبی شامل طرابلس (غرب)، برقه در شرق و فزان در جنوب هر کدام 20 عضو داشته باشند.

اقوام تبو، امازیغ زبان‌ها و قوم طوارق در زمان سرهنگ قذافی نیز از تبعیض علیه خود شکایت داشتند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها