امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۶:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26506
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۲
تعداد بازدید: 151
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه روز سه‌شنبه از نزدیک با مراحل برگزاری مانور گسترده در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه روز سه‌شنبه از نزدیک با مراحل برگزاری مانور گسترده در ناحیه نظامی شرق این کشور آشنا شد. پوتین وی بابالگردی نظامی به میدان نظامی-آموزشی «اوسپنوفسک» عزیمت کرد که در آنجا گزارش فرماندهی ناحیه نظامی شرق روسیه در خصوص روند برگزاری مانور را دریافت کرده و از مراحل اجرای تمرینات نظامی دیدن کرد. در پایان تمرینات نظامی، پوتین به همراهی «سرگئی شایگو» وزیر دفاع روسیه و «کنستانتین سیدینکو» فرمانده ناحیه نظامی شرق کشور با پرواز با بالگرد از منطقه نظامی فوق دیدن کرد.

این تمرینات نظامی از تاریخ 13 جولای آغاز شده و تا 17 جولای ادامه دارد. در این رزمایش، نیروهای نظامی مشترک ناحیه مرکزی و شرقی روسیه، ناوگان اقیانوس آرام روسیه و همچنین نیروهای نظامی-هوایی شرق دور روسیه شرکت دارند.

اصلی‌ترین هدف از این برنامه به آزمایش گذاشتن آمادگی رزمی نیروهای نظامی برای اجرای وظایف پیش‌بینی شده و همچنین ارزیابی از آموزش ترکیب نیروهای نظامی و آمادگی فنی و لجستیکی بخش تجهیزات و فناوری‌های نظامی نیروهای مسلح است.

تعداد کل نیرو‌های نظامی شرکت کننده در این مانور بزرگ نظامی به 160 هزار نفر می رسد. حدود 5هزار تانک و ماشین زرهی، 130 فروند هواپیما و بالگرد، هواپیمای ترابری و جنگنده نظامی و همچنین 70کشتیِ ناوگان دریایی روسیه در آن حضور دارند.

وزارت دفاع روسیه یادآور شده است که این تمرینات نظامی، بزرگترین و گسترده‌ترین رزمایش نظامی روسیه بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی است که در جریان آن اقدامات مربوط به بسیج نیروها و هماهنگی اقدامات آنها، توانایی انجام وظایف در نظر گرفته شده در مساحتی بالغ بر 3 هزار کیلومتر مورد ارزیابی قرار گرفته است.
 


انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار