امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2652
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 284
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، سفارت آمریکا در ترکمنستان با صدور یک بیانیه مطبوعاتی ضمن تأیید این مطلب، ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، سفارت آمریکا در ترکمنستان با صدور یک بیانیه مطبوعاتی ضمن تأیید این مطلب، تصریح کرد: آمریکا با همکاری دولت ترکمنستان برنامه‏‌های آموزشی را در این کشور اجرا می‌کند و تاکنون 21 دوره را در ترکمنستان اجرا کرده و در این زمینه هر ساله آزمون‏‌های مربوطه را در سراسر ترکمنستان برگزار می‏‌کند.

در این بیانیه که نسخه‏‌ای از آن در اختیار خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد قرار گرفت، آمده‏ است که در سال جاری 1700 تن از دانش‌آموزان دبیرستانی از سراسر ترکمنستان در آزمون‏‌های مربوطه برای کسب مجوز تحصیلی در آمریکا شرکت کرده و تنها 15 تن از آنان اجازه شرکت در برنامه آموزشی در آمریکا در سال تحصیلی 2013 تا 2014 به همراه اقامت در خانواده‏‌های آمریکایی را دریافت کرده‏‌اند.  

در این گزارش با اشاره به این که در مدت 20 سال پس از استقلال ترکمنستان حدود 900 دانش‏‌آموز ترکمن در قالب برنامه‌های آموزشی در آمریکا دوره دیده‏‌اند، آمده است که از سال 2006 تا سال 2010 سالانه حدود 65 تن از دانش‏‌آموزان دبیرستانی ترکمنستان در قالب برنامه «فلکس» در آمریکا تحصیل کرده و هم‏‌اکنون این فارغ‌‏التحصیلان در نهادهای مختلف دولتی و غیردولتی در سراسر ترکمنستان فعالیت می‏‌کنند.

سفارت آمریکا در پایان بیانیه مذکور ادعا کرده ‏است که دانش‌آموزان دبیرستانی ترکمنستان از طریق برنامه تبادل‌ دانش‌آموز و سایر برنامه‏‌ها، فرصت بیشتری برای آشنایی با فرهنگ آمریکایی به دست خواهند آورد.

نگاهی به برنامه تبادل دانش‌‏آموز FLEX آمریکا

سازمان «شوراهای آمریکایی برای تحصیل بین‌المللی» به عنوان یک سازمان بین‏‌المللی و غیرانتفاعی مستقر در واشنگتن، در زمینه آموزش و پرورش فعالیت می‌کند و در اکثر کشورهای شوروی سابق دفتر دارد.

این سازمان در ترکمنستان نیز حضور دارد و در حال حاضر با بودجه دولت آمریکا دور جدیدی از برنامه تبادل دانش‌‏آموز با ترکمنستان را آغاز کرده ‏است.

به همین دلیل همچون سال‌های گذشته، در سال جدید میلادی نیز در چندین شهر ترکمنستان از جمله «مرو»، «ترکمن‏‌آباد»، «داش‏‌آغوز»، «بالکان‌آباد»، «ترکمن‌باشی»، «تجن»، «آبادان» و عشق‏‌آباد آزمون‏‌هایی را برای دانش‏‌آموزان 15 تا 17 سال ترکمن برگزار می‏‌کند.

این برنامه با عنوان فلکس (future leader exchange FLEX )یا تبادل رهبران آینده شناخته می‏‌شود و به دانش‏‌آموزان برنده در آزمون فرصت می‏‌دهد که در مدت یک سال تحصیلی در یک خانواده آمریکایی تحصیل و زندگی کنند.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها