امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۶:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26520
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۰۰
تعداد بازدید: 62
به گزارش فارس به نقل از اکستریم تک، این محققان با گرفتن یک تست هوش از رایانه‌ای با هوش مصنوعی بالا توانسته‌اند به این نتیجه برسند. این تست که ...

به گزارش فارس به نقل از اکستریم تک، این محققان با گرفتن یک تست هوش از رایانه‌ای با هوش مصنوعی بالا توانسته‌اند به این نتیجه برسند.

این تست که مورد تایید دانشگاه مشهور MIT است، به ConceptNet 4 مشهور است و در اصل برای پاسخ گویی از سوی اطفال چهار ساله طراحی شده است.

رابرت اسلوئان مدیر واحد علوم رایانه دانشگاه ایلینویز در این مورد گفته است: ما هنوز با طراحی برنامه هایی که بتوانند قضاوت دقیقی در مورد عملکرد هوش مصنوعی داشته باشند فاصله داریم و البته مطمئن هستیم در آینده نه چندان دور هوش مصنوعی تا بدان حد پیشرفت می کند که بتواند به سوالاتی پاسخ دهد که برای یک کودک هشت ساله طرح شده است.

هوش مصنوعی که تست ConceptNet 4 از وی گرفته شده بخش مربوط به واژگان و لغات را به خوبی پشت سر گذاشت و توانست شباهت‌های لغت را به خوبی درک کند. اما این سیستم در بخش درک مطلب ضعیف عمل کرد. در حال حاضر یکی از مشکلات برنامه های هوش مصنوعی قضاوت و تصمیم‌گیری در مورد شرایط جدیدی است که به ناگهان پیش می‌آید. دانشمندان هنوز نتوانسته‌اند برای حل این مشکل در برنامه‌های هوش مصنوعی راه حل اساسی پیدا کنند.

انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها