امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۱۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26532
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۰۰
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از یو اس ای تودی، به دنبال افشاگری‌های ادوارد اسنودن کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از یو اس ای تودی، به دنبال افشاگری‌های ادوارد اسنودن کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در مورد جاسوسی سایبری کاخ سفید از کاربران تلفن همراه و خدمات اینترنت غول‌های اینترنتی آمریکا مانند گوگل، مایکروسافت، یاهو و فیس بوک با اتهامات زیادی مواجه شده اند، از جمله اینکه داده‌های شخصی میلیون‌ها نفر را به سهولت در اختیار دولت اوباما گذاشته‌اند.

مایکروسافت برای رفع این اتهامات قصد دارد مجوز قضایی را برای افشای جزییات همکاری خود با آژانس امنیت ملی آمریکا به دست آورد. این شرکت بارها ارائه اطلاعات شخصی کاربران خود به اف بی آی، آژانس امنیت ملی آمریکا و دیگر نهادهای قضایی و دولتی این کشور را تکذیب کرده است. با این حال بدبینی عمومی در مورد این شرکت کماکان ادامه دارد.

مایکروسافت که درخواست خود از دادستان کل آمریکا را چند هفته قبل مطرح کرده از اینکه به این درخواست هنوز پاسخی داده نشده اظهار نارضایتی و به طور ضمنی اطلاع رسانی بیشتر در این زمینه را منطبق با آزادی‌های قید شده در قانون اساسی آمریکا دانسته است.

مایکروسافت متهم است که پس از شناسایی حفره های امنیتی نرم افزارهای مختلف خود ابتدا اطلاعات مربوط به آنها را در اختیار دولت می‌گذاشته و سپس وصله‌هایی عمومی عرضه می کرده است. امکان دسترسی بی قید و شرط به ایمیل اوت لوک دیگر اتهام وارده به مایکروسافت است.
انتهای پیام/ آ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها