امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26537
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۰۰
تعداد بازدید: 58
به گزارش فارس به نقل از سایت خبری اتاق بازرگانی تهران , یحیی آل اسحاق, رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی تهران در همایش کاری ایران و ...

به گزارش فارس به نقل از سایت خبری اتاق بازرگانی تهران , یحیی آل اسحاق, رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی تهران در همایش کاری ایران و ارمنستان که با میزبانی اتاق بازرگانی و صنایع ایروان در این شهر برگزار شد,  به ارمن پرس اظهار داشت: اگر برخی مسائل بین دو کشور حل شود روابط اقتصادی مطلوب تر ممکن خواهد بود.

به گفته آل اسحاق، یکی از مهم ترین این مسایل استقرار رژیم بدون حق ثبت انحصاری بین ایران و ارمنستان است.

رییس اتاق تهران تصریح کرد: تا جایی که من می دانم جمهوری اسلامی مشکلی با این رژیم ندارد و این مقامات ارمنستان هستند که باید تصمیم بگیرند چنین رژیمی را در روابط اقتصادی با ایران برقرار کنند.

وی افزود: مشکل دوم مساله تعرفه هاست که اگر اشتباه نکنم 20 تا 30 درصد است و با توجه به اینکه ارمنستان عضو سازمان تجارت جهانی است چنین تعرفه هایی بسیار بالا است.

رییس هیات ایرانی با تاکید بر اهمیت امر ترانزیت خوب و آسان تصریح کرد: ایران می تواند دروازه های ترانزیت کالا را برای ارمنستان به روی 14 کشور همسایه باز کند.

مشکل دیگری که آل اسحاق در خصوص روابط اقتصادی دو کشور بدان اشاره کرد مساله شفافیت در قوانین مربوط به کسب و کار و فعالیت های اقتصادی بود که خواستار شفاف تر شدن این قوانین شد.

به گزارش این خبرگزاری, در خلال برگزاری این همایش تفاهم نامه همکاری بین کارن مارتیروزیان, رییس اجرایی اتاق بازرگانی ایروان و یحیی آل اسحاق, رییس اتاق تهران به امضا رسید.

در همایش کاری ایران و ارمنستان نمایندگان 60 شرکت ایرانی در کنار 100 تن از کارآفرینان ارمنستانی حضور داشتند.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها