امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26539
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۰۰
تعداد بازدید: 125
 به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سهامداران بازار سهام در روزهای اخیر با توجه به پارامترهای مؤثر اقتصادی اقدام ...

 به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سهامداران بازار سهام در روزهای اخیر با توجه به پارامترهای مؤثر اقتصادی اقدام به خرید می‌کنند؛ همچنین در ابتدای معاملات امروز با گزارش مثبت بعضی شرکت‌ها، تقاضا برای خرید شرکت‌های آینده‌دار بیش‌تر شد.

بر همین اساس، چند روزی است که شاخص کل در کانال 54 هزار واحد به سر می‌برد و این در حالی است که توقف در این ایستگاه با نوسان افزایشی و کاهشی مواجه بوده است.

بر اساس این گزارش، می‌توان گفت که امروز بازار با گزارش مثبت بعضی شرکت‌ها فعالیت خود را با برتری تقاضا آغاز کرد؛ در این میان بانک ملت نیز پیش‌بینی سود خود را افزایش داد که همین امر موجب مورد توجه قرار گرفتن گروه‌های بانکی شد.

همچنین امروز قیمت سهام برخی شرکت‌های سیمانی و برخی شرکت‌های پتروشیمی با افزایش روبه‌رو شدند.

به گزارش فارس، گروه‌های دارویی هم امروز وضعیت بهتری داشتند به طوری که گروه دارویی سبحان، البرز دارو و ایران دارو بیشترین افزایش قیمت را در معاملات امروز بورس اوراق بهادار به خود اختصاص دادند؛ بیشترین کاهش قیمت سهم نمادها به ایران تایر، کربن ایران، تولیدی مهرام، تکنوتار، حمل‌ونقل توکا، پلی‌اکریل و لامیران اختصاص داشت.

یادآور می‌شود امروز مدیریت پروژه‌های نیروگاهی با 54 واحد مثبت، سرمایه‌گذاری غدیر با 22 واحد ، بانک کارآفرین 20، بانک تجارت 17 و سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی و سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی هر کدام با 14 واحد در روند تعدیل مثبت شاخص کل اثر گذاشتند.

همچنین امروز شاخص کل بازار سهام با 197 واحد، شاخص صنعت با 161 واحد، شاخص 50 شرکت فعال‌تر با 5 واحد، شاخص آزاد شناور 299 واحد، شاخص 30 شرکت بزرگ 8 واحد، شاخص بازار اول و دوم به ترتیب با 172 و 233 واحد مثبت شدند.

به گزارش فارس، امروز نماد معاملاتی شرکت سیمان مجد خواف، شرکت کارخانجات کابل‌سازی تک در بازارهای فرابورس برای برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه در پایان معاملات امروز متوقف شدند.

همچنین در این بازارها، نماد معاملاتی شرکت بیمه کارآفرین هم برای برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده و عادی سالیانه متوقف شد.

در همین حال نماد معاملاتی قراردادهای آتی جمعادن 04 و جمعادن 06 با توجه به توقف نماد سهم پایه در پایان جلسه معاملاتی امروز بورس متوقف شدند. نماد معاملاتی شرکت قند نیشابور هم با توجه به تعدیل پیش‌بینی درآمدی هر سهم و نماد معاملاتی حق تقدم شرکت سرمایه گذاری صنعت نفت با توجه به توقف نماد اصلی، متوقف شد.

انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها