امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26547
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۰۰
تعداد بازدید: 112
به گزارش باشگاه خبری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه مدیرعامل بانک سپه در مجمع عمومی عادی سالیانه این بانک که برای تصویب صورت های مالی سال ...

به گزارش باشگاه خبری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه مدیرعامل بانک سپه در مجمع عمومی عادی سالیانه این بانک که برای تصویب صورت های مالی سال 91 برگزار شد رشد درآمدهای بانک سپه در سال 91 نسبت به سال 90 را بالغ بر 26 درصد عنوان کرد و افزود: جمع درآمدهای بانک از مبلغ 32.3 هزار میلیارد ریال در سال 90 به 40.6 هزار میلیارد ریال در سال 91 رسیده که نشان دهنده رشد 26 درصدی در این بخش است.

* رشد 27 درصدی سپرده ها در سال 91

وی با بیان اینکه مانده سپرده‌ها در پایان سال مالی 90 بالغ بر 223.6 هزار میلیارد ریال بوده که در پایان سال 91 به بیش از 285.3 هزار میلیارد ریال رسید، افزود: آمار نشان دهنده رشد 27.6 درصدی در این بخش است.

پاشایی فام اظهار داشت: مانده تسهیلات اعطایی بانک سپه در پایان سال مالی 91 نزدیک به 7.5 درصد رشد داشته است.

پاشایی‌فام با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در بانک سپه برای رشد سپرده قرض الحسنه جاری گفت: بانک سپه طی سال 91 در جذب سپرده قرض الحسنه جاری با 48 هزار میلیارد ریال، رشد 20.6 درصدی را نسبت به سال 90 تجربه کرده است.

* افزایش 27 درصدی سپرده‌های قرض الحسنه

وی همچنین با اعلام اینکه بانک سپه در سپرده قرض الحسنه پس انداز رشد 27.8 درصدی را داشته اظهار داشت: بانک سپه در سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت در سال گذشته 42 درصد و در سپرده سرمایه گذاری بلند مدت 21.6 درصد رشد را نسبت به سال 90 تجربه کرده که نشان دهنده بالاترین رشد در بین بانک‌های تجاری است.

مدیرعامل بانک سپه فام با اشاره به تسهیلات پرداختی به تفکیک بخش های مختلف اقتصادی اظهار داشت: تسهیلات پرداختی بانک سپه در بخش مسکن و ساختمان در سال 91 به نسبت سال قبل از آن 25.1 درصد رشد، بازرگانی و خدمات 5 درصد رشد و بخش صادرات 3.7 درصد رشد داشته است.

* تحول اساسی در بخش بانکداری الکترونیک

وی با بیان اینکه در وضعیت بانکداری الکترونیک بانک سپه تحول اساسی اتفاق افتاده و در تمام شاخص ها رشد قابل توجهی داشته‌ایم گفت: تعداد دستگاه های POS بانک سپه در پایان سال 91 به 105 هزار و 481 مورد رسیده که نشان دهنده رشد 90 درصدی در این بخش است.

پاشایی‌فام در مقایسه عملکرد بانکداری الکترونیک طی سال 91 نسبت به سال گذشته از رشد 8.2 درصدی در تعداد دستگاه های خودپرداز و رشد 24.5 درصدی در تعداد کارت های بانکی صادره و رشد 52.8 درصدی در تعداد خطوط ارتباطی غیر زمینی بانک سپه خبر داد.

* رتبه اول بین سیستم بانکی در رشد سپرده‌ها

وی گفت: بانک سپه در دستیابی به اهداف تعیین شده طی سال 91 رتبه اول را در بخش رشد سپرده­ها و رتبه دوم را در بخش رشد سپرده های موثر بین پنج بانک تجاری بدست آورده است.

مدیر عامل بانک سپه در ادامه تصریح کرد: برای کارایی بهتر طی یکی دو سال گذشته تعدادی از شعب را ادغام ، منحل و یا جابجا کرده ایم و با این اقدامات بانک سپه تا پایان سال گذشته، 1766 شعبه و 54 باجه دارد.

پاشایی فام با بیان اینکه بانک سپه بیشترین افزایش را در سپرده های سرمایه گذاری کوتاه مدت با بیش از 42 درصد رشد داشته گفت: جمع کل سپرده‌های مدت دار بانک سپه (کوتاه مدت و بلند مدت) رشد 31.6 درصدی را در سال 91 تجربه کرده است.

* کمک به تحقق آرزوی 40 ساله کشور

وی بانک سپه را در بحث مبارزه با پولشویی یکی از سالم­ترین بانک‌های کشور دانست.

پاشایی فام با بیان اینکه بانک سپه یکی از اثرگذارترین بانک ها در عرصه اقتصادی کشور است گفت: احداث پل خلیج فارس که آرزوی 40 ساله کشور بوده و جزیره قشم را به سرزمین اصل وصل می کند با مشارکت و سرمایه گذاری بانک سپه اجرایی شده همچنین طرحهایی مثل مشارکت در طرح توسعه میدان نفتی دار خوین با ظرفیت تولید 60 هزار بشکه نفت در روز و صرفه جویی ارزی 467 میلیون دلاری، همه و همه از جمله دستاوردهای مهم سال 91 بانک سپه در عرصه اقتصادی است.

رئیس هیات مدیره بانک سپه هم چنین به نقش بانک سپه در مشارکت طرح‌ها و سرمایه‌گذاری‌های بزرگ مثل پل‌ها، پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و زیر ساخت های مربوط به راه و ابنیه، هدایت نقدینگی به سمت بخش های مولد، انعقاد قرارداد با صندوق‌های توسعه ملی در جهت حمایت از صنعت‌گران و تولید‌کنندگان، پرداخت تسهیلات به بافت‌های فرسوده و خریداری، واردات و ذخیره‌سازی بیش از 900 هزار تن کالای اساسی در راستای اجرای موفق قانون هدفمند کردن یارانه‌ها اشاره کرد.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها