امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۱۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26548
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۰۰
تعداد بازدید: 148
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» توسعه روزافزون فرودگاه‌ها و تجهیز آنها از مهم‌ترین برنامه‌های راهبردی این شرکت به شمار می‌‌رود و ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» توسعه روزافزون فرودگاه‌ها و تجهیز آنها از مهم‌ترین برنامه‌های راهبردی این شرکت به شمار می‌‌رود و همین امر موجب شده تا برای انجام پروژ‌ه‌های متعدد عمرانی و نیز طرح‌های تجهیز فرودگاهی برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای صورت ‌گیرد.

هر یک از فرودگاه‌ها به عنوان عضوی از شبکه زیر‌ساخت صنعت حمل و نقل هوایی باید بر اساس نقش و اهمیت خود و با مد نظر داشتن اسناد بالادستی ملی و منطقه‌ای توسعه یابند.

از این رو شرکت فرودگاه‌های کشور با در نظر گرفتن نگاه ویژه و تخصصی فرودگاهی به پروژه و نیز لزوم لحاظ موارد ایمنی در آنها در سه ماهه‌‌ نخست سال جاری در 30 فرودگاه‌ کشور حدود 88 پروژه افتتاح کرده است.

در این میان فرودگاه بین‌المللی مشهد با انجام 10 پروژه، بیشترین حجم پروژه‌ها را به خود اختصاص داده است.

مجموع اعتبار تخصیص یافته برای انجام این پروژه‌ها 2 هزار و 151 میلیارد ریال بوده که در فرودگاه‌های زاهدان، زنجان، آبادان، یزد، تبریز، مهرآباد، امام خمینی(ره)، ارومیه، کلاله، گرگان، بیرجند، کرمان، پارس‌آباد، اهواز، ایلام، رشت، اراک، ساری، خوی، زابل، کرمانشاه، سیرجان، لامرد، مشهد، خرم‌آباد، سنندج، یاسوج، بجنورد، لارستان و اردبیل هزینه شده است.

‌طرح‌هایی نظیر گازرسانی به ایستگاه راداری R.C.A.G فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز، اجرای فیبر نوری در فرودگاه بجنورد، افتتاح سالن مستقبلان فرودگاه اردبیل، بهره‌برداری از طرح توسعه ضلع شمالی ترمینال فرودگاه زنجان، بهره‌برداری از خط پرسرعت MPLS شبکه پیام‌های هوانوردی فرودگاه زاهدان، بهره‌برداری از باند فرودگاه اراک، پذیرش خودکار مسافران در فرودگاه مهرآباد، دریافت گواهینامه‌ی فرودگاهی فرودگاه امام خمینی(ره)، رفع موانع موجود در اجرای پروژه پارکینگ طبقاتی فرودگاه مهرآباد، استریپ‌سازی بین دو باند فرودگاه مشهد، همسان‌سازی سرویس رود با اپرون جدید فرودگاه مشهد، آغاز توسعه باند فرودگاه زنجان، بهره‌برداری از ترمینال داخلی، اپرون، پل تلسکوپی و افتتاح سالن ترانزیت پروازهای داخلی فرودگاه مشهد از جمله پروژه‌های یاد شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها