امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۲:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26549
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۰۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، این بانک با استناد به اختیارات قانونی منبعث از تصمیمات شورای ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، این بانک با استناد به اختیارات قانونی منبعث از تصمیمات شورای پول و اعتبار و با هدف انتظام‌بخشی، به سامان‌نمودن‌ و‌ ضابطه‌مند ساختن اساسنامه بانک‌های غیردولتی و ایجاد ساختار و چارچوبی یکسان و استاندارد برای بانک‌های مذکور «اساسنامه نمونه بانک‌های تجاری غیردولتی» را در هجدهم مردادماه سال جاری به تصویب رساند.

 به موجب آن تمامی بانک‌های تجاری غیردولتی موظف شدند حداکثر ظرف مدت 4 ماه از تاریخ ابلاغ آن، نسبت به برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده و انطباق اساسنامه خود با اساسنامه نمونه مذکور اقدام کنند.

بر این اساس با ابلاغ‌ مصوبه مذکور‌،«نکات لازم‌الرعایه در اساسنامه بانک غیردولتی» مصوب نهصد و پنجاه و پنجمین‌جلسه‌ شورای‌ پول ‌و‌ اعتبار ‌در سی‌ام اردیبهشت ماه سال‌ یکهزار ‌‌و‌‌ سیصد و‌ هشتاد و‌‌ «الحاقیه‌ به‌ نکات ‌لازم‌الرعایه ‌‌در‌‌اساسنامه بانک‌های غیردولتی» منسوخ می‌شود.

متن کامل اساسنامه در پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به نشانی ‌WWW.CBI.IR بخش‌نظارت زیرمجموعه بخشنامه های نظارت قابل دسترس است.

انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها