امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26556
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۰۰
تعداد بازدید: 152
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط‌ عمومی گمرک جمهوری اسلامی ایران، عملکرد تجارت خارجی جمهوری اسلامی ایران در 5 ماهه نخست سال 2013 ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط‌ عمومی گمرک جمهوری اسلامی ایران، عملکرد تجارت خارجی جمهوری اسلامی ایران در 5 ماهه نخست سال 2013 نشان می‌دهد که تراز بازرگانی کشورمان با 88 کشور مثبت بود.

بر اساس آمار دفتر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات در این مدت پنج کشور عراق، افغانستان، ترکمنستان، مصر و پاکستان بیشترین تراز تجاری مثبت را با جمهوری اسلامی ایران داشته‌اند.

بنابر این گزارش، صادرات ایران به عراق در این مدت به دو میلیارد و 553میلیون دلار رسید، این در حالی است که 25 میلیون دلار انواع کالا از عراق به کشورمان وارد شد.

همچنین در مدت یاد شده حجم صادرات کشورمان به افغانستان به یک میلیارد و 12 میلیون دلار رسید و واردات ایران از افغانستان تنها 2میلیون دلار بود.

این گزارش می‌افزاید: حجم صادرات ایران در پنج ماهه نخست سال 2013 به ترکمنستان 356 میلیون دلار، مصر 283 میلیون دلار و پاکستان 304 میلیون دلار بوده است، در حالی‌که حجم واردات کشورمان از کشورهای یاد شده به ترتیب 42 میلیون دلار،7 میلیون دلار و 57 میلیون دلار بوده است.
انتهای پیام/ک
 
برچسب ها:
آخرین اخبار