امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26558
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۰۰
تعداد بازدید: 191
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امروز دوره‌های آموزش حرفه‌ای پذیرش سفارش مشتری در محل دانشکده مدیریت دانشگاه ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امروز دوره‌های آموزش حرفه‌ای پذیرش سفارش مشتری در محل دانشکده مدیریت دانشگاه تهران با موضوع تقدیر از نفرات برگزیده برگزار شد.

بر اساس این گزارش، در این گردهمایی مدیرانی از سازمان بورس و اوراق بهادار، بورس کالا و مدیران عامل کارگزاری‌ها حضور داشتند.

بر این اساس در ابتدای این جلسه روح اله میرصانعی دبیر کل کانون کارگزاران با بیان اینکه اگر بازار سرمایه را به صورت یک بسته در نظر بگیریم، سرمایه‌گذاران استفاده‌کنندگان از این پک هستند، گفت: حلقه این روابط را کارگزاری‌ها تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه کارگزاران نقطه تماس سرمایه‌گذاران با بازار سرمایه هستند، گفت: ما به یک بازار توسعه یافته دست نمی‌یابیم، مگر آنکه صنعت کارگزاری رشد کند.

میرصانعی افزود: باید خدمات شرکت‌های کارگزاری متنوع شود، تا بازار سرمایه نیز گسترده‌تر شده و توسعه یابد.

دبیر کل کانون کارگزاران ادامه داد: توسعه بازار سرمایه در بخش کارگزاری‌ها باید جدی گرفته شود، به ویژه بخش پذیرش مشتریان که بیشتر دعاوی و اختلافات از این نقطه آغاز می‌شود.

وی گفت: اگر آگاهی‌بخشی در بخش پذیرش مشتریان افزایش یابد، به تبع اختلافات و دعاوی نیز کاهش می‌یابد.

دبیر کل کانون کارگزاران خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود 4 هزار نفر در صنعت کارگزاری مشغول به کار هستند که 800 نفر معادل 20 درصد در بخش پذیرش فعالند.

وی افزود: تقریبا 33 درصد از این افراد زیر لیسانس و 58 درصد لیسانس غیر مرتبط و متفرقه دارند؛ 50 درصد از شاغلان بخش پذیرش زیر 30 سال سن دارند و سابقه کاری آنان که حدود 56 درصد است ، زیر دو سال برآورد شده است.

میرصانعی با اشاره به لزوم آموزش این افراد تصریح کرد: آگاهی بخشی به این افراد موجب توسعه بازار شده و در نهایت از اختلافات نیز می‌کاهد.

دبیر کل کانون کارگزاران با بیان اینکه حدود 6 درصد از افراد شاغل در پذیرش گواهینامه اصول بازار سرمایه دارند، گفت: با توجه به دغدغه اصلی این بازار تصمیم به برگزاری آموزش‌های لازم با استفاده از استادان و پیشکسوتان این حوزه کردیم و قوانین و مقررات بازار سرمایه که از مواد این آموزش بود، به آنان ارائه شد.

* حاشیه‌های ابتدای برگزاری این گردهمایی

به گزارش خبرنگار فارس گواهینامه‌‌های مرتبط با آموزش کارکنان بخش پذیرش، در مقابل درب ورودی سالن اجلاس اعطا می‌شد.

برگزاری این مراسم با 30 دقیقه تأخیر آغاز شد و آیاتی از کلام‌الله مجید نیز به صورت ضبط شده در سالن برگزاری پخش شد.

مجری برنامه در ابتدای دعوت از دبیر کل کانون وی را دکتر خطاب کرد که پس از قرار گرفتن وی در پشت تریبون اعلام کرد که هنوز دکترا ندارد.

در ابتدای گردهمایی تقریبا نیمی از صندلی‌های سالن خالی بود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها