امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۲۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26559
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۰۰
تعداد بازدید: 177
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پرویز شیرزاد امروز در جریان برگزاری گردهمایی با موضوع تقدیر نفرات برگزیده ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پرویز شیرزاد امروز در جریان برگزاری گردهمایی با موضوع تقدیر نفرات برگزیده دوره‌های آموزش حرفه‌ای پذیرش سفارش مشتری در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران اظهار داشت: گزارش‌های زیادی در دست است که باید درباره آن‌ها اظهار نظر کرده و رأی صادر شود.

وی ادامه داد: صدور رأی و تخلفات کارگزاری‌ها در رتبه‌بندی آنان اثر می‌گذارد، بنابراین پیشنهاد دادیم به جای صدور رأی که در رتبه بندی موجب تنزل کارگزاری‌ها می‌شود، یک هشدار به آنان داده شود که در پرونده کارگزاران ثبت نمی‌شود.

شیرزاد تأکید کرد: در سال 91 گزارش‌هایی که از امور اعضا واصل شد، 42 مورد بود که از این میزان 41 مورد مربوط به امور پذیرش و یک مورد غیر پذیرشی بوده است.

مدیر امور تخلفات سازمان بورس و اوراق بهادار به کارگزاران توصیه کرد، تا از افراد آموزش دیده به جهت کاهش تخلفات اقدام کنند، گفت: در غیر این صورت تمام تخلفات کارگزاران در پرونده‌شان درج و در رتبه آنها اثرگذار خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: دو مورد گزارش نیز مربوط به بخش پذیرش بورس کالایی بود که مورد بررسی قرار گرفت.

شیرزاد با بیان اینکه برخی تخلفات موجب سلب صلاحیت مدیران می‌شود، تصریح کرد: در سال 92 یک مورد لغو مجوز وجود داشت.

مدیر امور تخلفات سازمان بورس اوراق بهادار با اعلام این خبر که از سال 85 تاکنون 95 رأی صادر شده است، گفت: از این میزان 75 مورد در حوزه ناشران بوده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از کارگزاری‌ها مشتری دائم معاونت حقوقی بود، گفت: این کارگزاری تخلفات زیادی داشت، به جهت آنکه نظارتی روی نیروهای شعبه‌های شهرستان خود نداشت.

شیرزاد ادامه داد: پس از آنکه مدیرعامل این کارگزاری تغییر کرد، اولین اقدام آن انتخاب یک بازرس قاطع بود که پس از آن یک کمیته بررسی تخلفات در آن کارگزاری تشکیل شد؛ خوشحالیم که بعد از گذشت 5 سال هنوز درباره این کارگزاری تخلفی گزارش نشده است و توصیه می‌کنیم که دیگر کارگزاری‌ها از آن الگو بگیرند.

شیرزاد مدیر امور تخلفات سازمان بورس اوراق بهادار با بیان اینکه برخی از کارگزاری‌ها از جذب نیرویشان در دیگر کارگزاری‌ها با پیشنهاد حقوق بیشتر گله می‌کنند، گفت: این رویه آفت است و نباید با پیشنهادات اغوا کننده نیروهای دیگر کارگزاری‌ها را جذب کرد.

وی گفت: کارگزاران به جای اینکه مشتری دیگران را جذب کنند، به دنبال مشتری جدید باشند و با پیشنهاد کارمزد کمتر و یا غیره دست به چنین اقدامی نزنند.

گر از باغ رعیت ملک خورد سیبی/ برآورند غلامان درخت از بیخ

این بیت شعر که توسط شیرزاد در این جلسه قرائت شد، مورد توجه حاضران قرار گرفت و در نهایت وی را مورد تشویق خود قرار دادند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها