امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26567
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام سید محمد آتش‌زر چهارشنبه شب در مراسم شکرانه خدمت که در حرم حضرت معصومه(س) ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام سید محمد آتش‌زر چهارشنبه شب در مراسم شکرانه خدمت که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد اظهار کرد: 18 سال پیش طرح احداث بلوار پیامبر اعظم(ص) کلید خورد اما تا چند سال اخیر به تعویق افتاد تا اینکه سرانجام با عزمی ملی و استانی افتتاح شد و دو حرم بزرگ شیعی را به یکدیگر متصل کرد.

وی افزود: ابتدا زمانی که آقای بشارتی وزیر کشور بود تملک و اجرای این طرح عظیم با مدیریت شهرداری تهران آغاز شد اما با تغییرات مدیریتی صورت گرفته پروژه با توقفی چند ساله روبه‌رو شد.

رئیس شورای شهر قم با بیان اینکه سپردن طرح به شهرداری قم یکی از اقدامات پیگیرانه نخستین شورای شهر قم محسوب می‌شود گفت: هرچند مسئولان شهرداری تمام تلاش خود را برای تملک اراضی مربوط به طرح بلوار پیامبر اعظم(ص) به کار گرفتند اما به دلیل محدودیت در بودجه امکان انجام آن به طور کامل وجود نداشت.

وی ادامه داد: دولت‌های نهم و دهم نگاه ویژه‌ای به عمران و آبادانی در سراسر کشور و از جمله در قم داشتند و همین امر سبب شد شورای سوم قم با جدیت بیشتری وارد این طرح شده و جلسات متعددی را در این زمینه تشکیل دهد؛ شخص رئیس جمهور هم برای مساعدت بیشتر به پیشبرد پروژه دستور استفاده از تسهیلات و تامین اعتبار به وسیله فروش اوراق مشارکت را صادر کرد.

آتش‌زر با اشاره به تلاش همگانی در قم برای راه‌اندازی بلوار پیامبر اعظم(ص) بیان داشت: شتاب بیشتر این طرح نتیجه روی کار آمدن پیریایی و دلبری، استاندار و شهردار اخیر قم بوده است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم تاکید کرد: بلوار پیامبر اعظم(ص) باید بتواند بسیاری از نیازهای قم را برآورده کند و می‌توان با کاربری‌های فرهنگی، اقتصادی، آموزشی و اجتماعی متعددی که قابلیت اجرا در حاشیه آن را دارند به این نیازها پاسخ داد ضمن اینکه نباید برای تامین بودجه صرف شده بیشتر به واحدهای تجاری بیندیشیم.
انتهای پیام/78004/ش30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها