امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26574
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: 70
جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس درباره وضعیت خانه سینما گفت: شب گذشته با دوستان صحبت کردیم و تاکید کردم که خانه ...

جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس درباره وضعیت خانه سینما گفت: شب گذشته با دوستان صحبت کردیم و تاکید کردم که خانه سینما را به کسی تحویل ندهیم. دوستان در خانه سینمای شماره 2 حاضر شوند و جلسه‌ای تشکیل داده مبنای جلسه را نیز برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده قرار دهند این مجمع با حضور همه صنوفی که فرآیند قانونی شدن را طی کردند برگزار شود. در مورد زمان و مکان آن نیز به توافق برسند و به ما اعلام کنند.

وی در ادامه توضیح داد: متاسفانه دیدگاه‌های مختلفی در میان دوستان وجود دارد برخی معتقد به رفتارهای هنجار‌شکنانه هستند و به قانون وقعی نمی‌نهند و اینگونه مایلند کارها را پیش ببرند اما همه باید تلاش کنیم که در جهت قانون قدم برداریم بسیاری از دوستان نیز دلسوزانه معتقد به اجرای قوانین هستند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما تاکید کردیم اگر در مورد برخی از آئین‌نامه‌ها و قوانین مشکلاتی وجود دارد آن را به مشاوران حقوقی بسپاریم تا آنها بتوانند در هرچه بهتر عملی شدن قانون ما را یاری رسانند.

وی درباره جلسه با دکتر احمدی‌نژاد نیز گفت: در جلسه‌ای که با حضور آقای دکتر احمدی‌نژاد با حضور نمایندگان هر دو طرف داشتیم توافقاتی شکل گرفت اما متاسفانه عملیاتی نشد و آن جلسه خروجی نداشت. امیدواریم با درایت و دقت این مشکلات مرتفع شود.

رئیس سازمان سینمایی تاکید کرد: صنوف بخشی از بدنه سینما هستند که آنها چه فرآیند قانونی شدن را طی کردند و چه صنوف عضو خانه سینما. همه اگر بر مدال قانون حرکت کنیم قطعا به نتیجه می‌رسیم برای ما اهمیتی ندارد چه کسی رئیس هیئت مدیره چه کسی مدیرعامل و چه کسی اعضای هیئت مدیره هستند.

وی در ادامه افزود: امروز سینمای ایران مشکلاتی دارد که هر کس بخواهد در آن خدمت کند بار سنگینی را به دوش خواهد کشید.

شمقدری همچنین درباره تجمع صبح امروز مقابل خانه سینما توضیح داد: تجمع امروز برخی از اهالی سینما جلوی درب خانه سینما اتفاق خوبی نیست از این سو نیز به من اعلام کردند که حدود 700 نفر اهالی سینما را در فراخوانی به جلوی درب خانه سینما خواهند آورد که من تاکید کردم این کار را عملیاتی نکنید و کسی را نیاورید. آن‌ها هم پذیرفتند بهتر است دوستان در خانه سینمای شماره 2 جمع شوند و به صحبت بنشینند نمایندگان ما نیز در این جمع حضور خواهند داشت تا مشکلات هرچه سریعتر مرتفع شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار