امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۷:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26584
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن نصیری در حاشیه پانزدهمین جشن حمایت از زندانیان با حضور در جمع خبرنگاران ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن نصیری در حاشیه پانزدهمین جشن حمایت از زندانیان با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما در ارتباط با بحث استفاده از بودجه دولت برای خانواده زندانیان پیگیری های جدی را از ناحیه دولت و مجلس داشته ایم.

وی افزود: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته و حمایت های خوب سازمان زندان ها، در بودجه 92 رقمی معادل 100 میلیارد تومان برای کمک به خانواده زندانیان اختصاص یافت.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان مرکز با اشاره به ابلاغ قانون بودجه از سوی رئیس جمهور گفت: ما به دنبال تخصیص اعتبار اولیه حوزه مدیریت تحول و نوسازی سازمان زندان ها هستیم، چرا که در این صورت بودجه کمکی دولت برای خانواده زندانیان به صورت پایدار و ثابت باقی خواهد ماند.

نصیری با اشاره به سرانه هر خانواده زندانی نیازمند تصریح کرد: معمولا میزان سرانه بر اساس آن چیزی است که از سوی افراد خیر و نیکوکار پرداخت می شود که رقم آن برای خانواده یک نفره 50 هزار تومان، خانواده 2 نفره 60 هزار تومان، خانواده 3 نفره 70 هزار تومان و خانواده های 4 نفر به بالا 80 هزار تومان است.

وی در ادامه در خصوص پیگیری مسکن خانواده زندانیان گفت: ما در این زمینه پیگیری های خوبی داشته ایم و نامه ای را به وزارت راه و شهرسازی ارسال کرده ایم.

نصیری تأکید کرد: به ما اعلام شده که باید این موضوع را از طریق کمیته امداد پیگیری کنیم، ما صحبت هایی را در خصوص مسکن خانواده زندانیان با مسئولان کمیته امداد داشته ایم اما موفق به انجام کار قطعی نشده ایم.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان با اشاره به آسیب پذیری خانواده زندانیان خاطرنشان کرد: بر اساس برآورد سازمان زندان ها متأسفانه در دو سال اخیر تعدادی از ورودی های داخل زندان کسانی هستند که بستگان درجه یک زندانیان به حساب می آیند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها