امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۷:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26589
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس نیروهای مسلح بریتانیا در مصاحبه‌ای نسبت به عواقب برقراری منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس نیروهای مسلح بریتانیا در مصاحبه‌ای نسبت به عواقب برقراری منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه هشدار داد.

آقای «دیوید ریچاردز» در مصاحبه‌ای که امروز، پنجشنبه در روزنامه  دیلی تلگراف  منتشر شد هشدار داد که برقراری منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه می‌تواند به جنگ منجر شود.

رئیس ارتش بریتانیا که امروز بازنشسته می‌شود، گفت: «اگر شما می‌خواهید بر محاسبات رژیم سوریه تأثیر واقعی داشته باشد، برقراری منطقه پرواز ممنوع به تنهایی کافی نخواهد بود.»

وی افزود: «برای منطقه پرواز ممنوع لازم است ابتدا آن دسته از پدافندهای هوایی و همچنین توانمندی‌های زمینی سوریه که می‌توانند علیه نیروهای ائتلاف به کار گرفته شوند را از کار انداخت.»

بریتانیا از جمله کشورهای غربی است که از زمان آغاز ناآرامی‌ها در سوریه در سال 2011 از دخالت نظامی در این کشور حمایت کرده است.

دولت بریتانیا در ماه مارس اعلام کرد به معارضان مسلح سوری کمک‌های نظامی خواهد رساند. این کشور همچنین آموزش معارضان مسلح مخالف بشار اسد، رئیس جمهور سوریه را در دستور کار داشته است.

برخی از نمایندگان پارلمان بریتانیا از احتمال دخالت نظامی این کشور در سوریه ابراز نگرانی کرده‌اند.

ناآرامی در سوریه بیش از دو سال قبل، زمانی که تروریست‌های وابسته به القاعده درخواست صلح آمیز مردم برای تغییر دراین کشور را ربودند و دولتهای متخاصم با سوریه هم به آنها پیوستند، آغاز شد . 
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها