امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26593
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 48
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «جان کری» در سفر خود به «امان»، پایتخت اردن با «محمود عباس» رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کرد. کری ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «جان کری» در سفر خود به «امان»، پایتخت اردن با «محمود عباس» رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کرد.

کری پس از این دیدار و همچنین نمایندگان کشورهای عربی در مقابل خبرنگاران ابراز امیدواری کرد که مذاکرات سازش فلسطین و رژیم صهیونیستی به زودی از سرگرفته شود.

وزیر خارجه آمریکا که روز دوشنبه به اردن سفر کرده بود، به مقامات اتحادیه عرب از طرح سازش میان فلسطین و تل‌آویو که از سوی عربستان و اردن پیشنهاد شده، اطلاعات به روز خود را ارائه کرد.

جان کری در باره اوضاع مصر نیز گفت، قضاوت درباره دولت این کشور که روز سه‌شنبه هفته گذشته زمام امور را رسماً به دست گرفته است، هنوز زود است.

وی تصریح کرد: ما می‌خواهیم که همه سهم داشته باشند. ما در باره بازداشت‌های سیاسی نگران هستیم. در باره آزادی مردم در به دست گرفتن سهم سیاسی هم نگران هستیم چون ما فکر می‌کنیم که این امر یک بخش مهم در احیای روح و قلب مصر می‌باشد پس آرزوی ما این است که در روزهای آینده این وضعیت بیشتر روشن شود.

وزیر خارجه آمریکا اینگونه ادامه داد که ارزیابی از وضعیت مصر دشوار است.
انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها