امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۸:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26597
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه از «ادوارد اسنودن»، افشاگر برنامه‌های جاسوسی آمریکا خواست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه از «ادوارد اسنودن»، افشاگر برنامه‌های جاسوسی آمریکا خواست در اسرع وقت خاک مسکو را ترک کند.

بنا به گزارش رسانه‌های بین‌المللی، آقای پوتین درباره ادوارد اسنودن گفت: «من امیدوارم ایشان به محض اینکه فرصت رفتن به جایی دیگر داشته باشد، این کار را انجام دهد.»
آقای «ادوارد اسنودن» پیمانکار فنی سابق آژانس امنیت ملی آمریکا و کارمند سابق سازمان سیا در این کشور است که ماه گذشته با انتشار اسناد فوق محرمانه از برنامه‌های جاسوسی گسترده آمریکا پرده برداشت.
وی در ۲۳ ژوئن از هنگ‌کنگ به مسکو پرواز و از روسیه درخواست پناهندگی کرد.
وی از چهار هفته پیش در سالن ترانزیت فرودگاه «شرمتیوو »در روسیه اقامت دارد و تاکنون از بیست و یک کشور درخواست پناهندگی کرده است.
دولت روسیه پیشتر گفته بود که مادامی که آقای اسنودن از افشای اطلاعات سری مربوط به آمریکا دست بردارد، می‌تواند در روسیه بماند.
قراردادی بین آمریکا و روسیه برای استرداد متهمان وجود ندارد، با این حال آمریکا از روسیه خواسته که برای حفظ روابط دو کشور آقای اسنودن را روسیه اخراج کند.
موضوع استرداد ادوارد اسنودن در چند هفته اخیر باعث تنش‌های فزاینده بین آمریکا با روسیه و چین شده است.
آمریکا این دو کشور را متهم می‌کند که به این افشاگر کمک کرده‌اند. اتهامی که روسیه و چین آن را انکار می‌کنند.
 
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها