امروز : جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 27
۰۳:۳۸
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 266
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 381
ناصر توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود در پاسخ به اینکه با توجه به آغاز کشت‌های بهاره آیا بذر و نهاده‌های کشاورزان تأمین شده ...

ناصر توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود در پاسخ به اینکه با توجه به آغاز کشت‌های بهاره آیا بذر و نهاده‌های کشاورزان تأمین شده است؟ گفت: در حال حاضر همه بذر مورد نیاز کشاورزان به ویژه محصولاتناصر توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود در پاسخ به اینکه با توجه به آغاز کشت‌های بهاره آیا بذر و نهاده‌های کشاورزان تأمین شده است؟ گفت: در حال حاضر همه بذر مورد نیاز کشاورزان به ویژه محصولات استراتژیک مانند پنبه، گندم و سایر محصولات تهیه شده و کشاورزان هیچ مشکلی ندارند.

معاون امور تولیدات وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تأمین کود شیمیایی نیز گفت: قرارداد تامین 2 میلیون و 500 هزار تن کود اوره با پتروشیمی‌ها منعقد شده و از نظر تأمین هیچ مشکلی ندارد.

وی ادامه داد: این میزان کود اوره نسبت به سال گذشته که 2میلیون و 200 هزار تن بود 300 هزار تن افزایش دارد.

به گزارش فارس؛  کود اوره در پتروشیمی‌های کشور تولید می‌شود و علاوه بر تأمین نیاز داخل امکان صادرات آن نیز وجود دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین در زمینه تامین کود فسفاته گفت: میزان نیاز کشاورزان به کود فسفاته 450 تا 700 هزار تن است که بیش از 100 هزار تن آن وارد کشور شده و توزیع می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: کود فسفاته بیشتر برای کشت‌های پاییزه استفاده می‌شود اما به تدریج این کود وارد کشور شده و مورد استفاده کشاورزان قرار می‌گیرد.

به گزارش فارس کود فسفاته مورد نیاز کشاورزان بیشتر از طریق واردات تامین می‌شود.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها