امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26620
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 130
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حاجی رسولی استاد و عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: عوامل متعددی جوانان را از اعتیاد به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حاجی رسولی استاد و عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: عوامل متعددی جوانان را از اعتیاد به مواد مخدر محافظت می‌کند که بزرگترین آنها انسجام خانواده است.

وی با اشاره به انواع مختلف خانواده در ایران افزود: با در پیش گرفتن شیوه صحیح زندگی، آرامش روانی و عصبی در زندگی شخصی،خانوادگی و اجتماعی می‌توان خطر ابتلا به اعتیاد را بسیار کاهش داد. به طور مثال خانواده‌های از هم گسیخته و خانواده‌های مستبد و پادگانی زمینه اعتیاد فرزندان و اعضای خانواده خود را فراهم می کنند.

این استاد دانشگاه افزود: این در حالی‌است که خانواده ای که در 7 سال اول زندگی، خاطرات زیبا برای فرزندان خود می سازد و با آنها رابطه عاطفی دارد در کنترل فرزند خود از اعتیاد به مواد مخدر موفق است. این خانواده را می‌توان خانواده منطقی نامید.

حاجی رسولی در ادامه با خطرناک دانستن داروهای لاغری عنوان داشت: داروهای لاغری یکی از مهمترین عوامل افزایش تعداد زنان معتاد به مواد مخدر در سال‌های اخیر به شمار می رود. همچنین آمار اعتیاد دانشجویان و دانش آموزان به دلیل استفاده از داروهای بیداری در شب امتحان، رو به افزایش است.

وی در پایان با مفید دانستن روش‌های درمانی اعتیاد در ایران از روش‌های فوری و فریبنده انتقاد کرد و افزود: اعتیاد در یک فرآیند منطقی قابل درمان است و در این زمینه خانواده فرد مورد درمان هم باید آموزش های لازم را ببیند لذا از روش‌های فریبنده و جعلی که خطرات زیادی دارند باید اجتناب کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها